Sołtyska Wirek ciągnęła psa za autem. Akt oskarżenia trafił do sądu

poniedziałek, 18.10.2021 09:59 1619 2

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi Teresie M., sołtysce Wirek, która przypięła do haka holowniczego swojego czworonoga i ciągnęła go za samochodem w stronę domu. To wstrząsnęło lokalną opinią publiczną. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu.

Pies zaraz po odebraniu go od kobiety

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło na początku kwietnia tego roku. Prawdopodobnie przestępstwo to nie wyszło by na jaw gdyby nie świadkowie, którzy zaalarmowali policję. Ta odnalazła psa przywiązanego z powrotem do budy, z licznymi, głębokimi ranami. Czworonóg został natychmiast odebrany a pomocy medycznej udzielał mu weterynarz. Zaraz po zdarzeniu kobieta została zatrzymana przez policję a zwierzak trafił do schroniska dla zwierząt prowadzonego przez Fundację Mam Pomysł.

Po przesłuchaniu kobiety prokurator przedstawił jej zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 6-letnim psem, mieszańcem. Podejrzana do czynu przyznała się częściowo twierdząc, że nie chciała się nad czworonogiem znęcać. Prokurator zastosował wobec 59-latki środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 6 tysięcy złotych oraz dozór policji.

Teresa M., z funkcji sołtyski nie zrezygnowała. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Mieszkaniec czwartek, 21.10.2021 08:58
Po co sprawa przywiązać ja do haka i pociągnąć na...
***** *** poniedziałek, 18.10.2021 11:45
sprawa potrwa z trzy lata bo sądy strasznie są zapracowane...