Smerfastyczny dzień w PSP Kostrza

poniedziałek, 20.10.2014 13:06 3427 0

16 października pierwszoklasiści z Kostrzy stali się pełnoprawnymi uczniami. Do uroczystego ślubowania przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczyli się tekstów wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób pod czujnym okiem wychowawcy, Anny Kustry.

Wreszcie nadszedł ten, tak ważny dla nich, dzień. Od samego rana panowała podniosła atmosfera. Pierwszaki ubrane w galowo-smerfowe stroje, piękna dekoracja sali, zaproszeni goście. Wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.

Punktualnie o godzinie 9.00 dyrektor szkoły – Halina Wydmuch rozpoczęła uroczystość. Na początku powitała przybyłych gości: burmistrza Strzegomia - Zbigniewa Suchytę, radną Rady Miejskiej w Strzegomiu – Natalię Łęską, zastępcę naczelnika Wydziału Oświaty - Annę Góralską, sołtysa Kostrzy - Tomasza Jeziorskiego oraz całą społeczność szkolną. Szczególnie serdecznie natomiast pierwszoklasistów i ich rodziców.

Po wystąpieniu dyrektor głos zabrały pierwszaki. W scenerii wioski Papy Smerfa, w smerfnych strojach, zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Nie przestraszyły się nawet Gargamela, który chciał je zaczarować i odebrać im rozumy. Udowodniły, że zasługują na miano ucznia, a rozczarowany pogromca Smerfów odszedł z kwitkiem.

Następnie pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły wraz z burmistrzem Strzegomia dokonali uroczystego pasowania. Nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.

Uwadze uczniów nie uszły prezenty, które przygotowali dla nich goście i rodzice. Jednak aby je otrzymać, musiały przejść test - wypić z uśmiechem na twarzy smerfny napój. Wszystkim się to udało, więc otrzymali zasłużone nagrody.

Miłym akcentem był również występ starszych kolegów, którzy życzyli pierwszakom sukcesów w nauce i zapewnili, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc i opiekę, w szkole i poza nią.

Po zakończonej uroczystości dyrektor szkoły zaprosiła gości zaprosiła na słodki poczęstunek.
Uczniowie i wychowawca klasy I serdecznie dziękują wszystkim przybyłym za uświetnienie ich święta swoją obecnością, a rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach.

Śmiało możemy stwierdzić, że był to smerfastyczny dzień!

PSP Kostrza

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)