komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Skontrolowano prawie 1300 pojazdów - wyniki są porażające

wtorek, 22.7.2014 09:24 , komentarze: 0 , odsłony: 1096
kategorie artykułu:

Ponad 1250 skontrolowanych pojazdów, w tym blisko 490 samochodów ciężarowych, to efekt wzmożonych działań kontrolnych, przeprowadzonych przez dolnośląskich policjantów ruchu drogowego, w ramach akcji „Niebezpieczne przewozy”.

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawniali przypadki niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, przeładowania pojazdów, nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych, czy też niewłaściwego stanu technicznego. Nie obyło się niestety też bez nietrzeźwych kierujących.

Dolnośląscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w minionym tygodniu wzmożone działania kontrolne ukierunkowane głównie na pojazdy przewożące ładunki niebezpieczne i przestrzeganie przez kierujących odpowiednich w tym zakresie przepisów. W działaniach udział wzięli także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Podczas akcji, policjanci skontrolowali łącznie 1255 pojazdów, w tym 483 samochody ciężarowe. Efektem kontroli, przeprowadzonych na dolnośląskich drogach, było m.in. ujawnienie 10 przypadków niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, 35 przypadków przeładowania pojazdów, 7 przypadków, w których funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych i 12 kierowców, którzy prowadzili pojazd w stanie nietrzeźwości.
 
364 kierujących nie stosowało się do ograniczeń prędkości, z czego 61, to kierujący samochodami ciężarowymi. W 137 przypadkach policjanci stwierdzili nieprawidłowości związane ze stanem technicznym kontrolowanych pojazdów, z czego 29 samochodów nie było dopuszczonych do ruchu.
 
W związku z ujawnionymi przypadkami niestosowania się do obowiązujących przepisów, 554 kierujących zostało ukaranych mandatami, w 20 przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie, a 53 kierujących zostało pouczonych. Policjanci zatrzymali 12 praw jazdy oraz 136 dowodów rejestracyjnych, w tym w 85 przypadkach były dowody rejestracyjne pojazdów ciężarowych.
 
                                                                                         

                                                                                                             st. asp. Paweł Petrykowski, KPP Wrocław

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 14:19
17
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Panek car sharing
Panek car sharing
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe