Setne urodziny pani Jadwigi

piątek, 13.5.2022 08:09 1296 0

Zawsze pogodna, życzliwa, w każdej sytuacji stara się dostrzegać dobre strony. W czwartek, 12 maja odbyła się uroczystość setnych urodzin mieszkanki Świebodzic, pani Jadwigi Górniak.  

Jubilatka była bardzo zadowolona z wizyty burmistrza Pawła Ozgi oraz jego zastępcy,  Tobiasza Wysoczańskiego. Rozmowa sprawiła pani Jadwidze wiele radości, a uśmiech i  przyjazna atmosfera towarzyszyły całemu spotkaniu. Czas był wypełniony także wspomnieniami.

 Pani Jadwiga Górniak urodziła się 12.05.1922 r. w Jeżówce (gmina Sochaczew, woj. mazowieckie). Jako dziecko wraz z rodzicami zamieszkali w Warszawie. Uczęszczała do Szkoły Powszechnej im. Anieli Szycówny w Warszawie, później do Szkoły Handlowej Zawodowej w Warszawie – ukończyła ją w 1942/1943. Pani Jadwiga mieszkała w Warszawie wraz z rodzicami do czasu wybuchu Powstania Warszawskiego.  Po Powstaniu Warszawskim dom i cały dobytek został zniszczony i Pani Jadwiga została skierowana do obozu przejściowego w Pruszkowie.

 Wraz z rodziną przybyła do Świebodzic w 1946 r., od 07.05.1946 r. była zatrudniona w Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w charakterze pracownika umysłowego: były to stanowiska referenta, a następnie Kierownika Referatu Ogólno-Adminstracyjnego. Urzędnikiem (jednym z pionierów lokalnej administracji) była aż do 30.05.1967 r. - czyli 21 lat. Przez te wszystkie lata pracy oceniana była jako pracownik obowiązkowy, sumienny, zdyscyplinowany i koleżeński. Była również członkiem Ligi Kobiet.

Obecnie pani Jadwiga mieszka z córką Anną i jest pod jej bardzo dobrą opieką.

foto - UM Świebodzice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)