komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 17 września 2019

Franciszka, Roberta

Sebastian przegrał walkę z białaczką [AKTUALIZACJA]

piątek, 16.8.2019 11:34 , komentarze: 0 , odsłony: 10962
kategorie artykułu:

AKTUALIZACJA 17.08:

16 sierpnia, pomimo zaangażowania lekarzy i ogromnego odzewu na apel o oddawanie krwi, Sebastian zmarł. Rodzinie oraz bliskim chłopca składamy wyrazy szczerego współczucia.

***

11-letni Sebastian po wyczerpującą walce z nowotworem kręgosłupa przyjechał wraz z rodziną na wakacje do Polski, do Świdnicy. To miał być wymarzony, czas pełen zabawy. Niestety, chłopiec trafił do szpitala, gdzie obecnie przebywa w śpiączce. By lekarze mogli uratować mu życie, niezbędne są transfuzje krwi, a tej ze względu na okres urlopowy, brakuje.

- 24 czerwca tego roku wszystko było dobrze. Lekarz prowadzący wręcz kazał nam jechać na wakacje, po roku życia w szpitalu i po tym co syn przeszedł... Więc przyleciał na wymarzone wakacje. Niestety niedługo stan synka zaczął gwałtownie się pogarszać. Na jego nogach pojawiły się ogromne siniaki, mówił, że jest bardzo zmęczony a w następnej fazie zaczął pluć krwią... To wszystko w ciągu jednej doby... Po szybkim przybyciu do szpitala wstępne badania i diagnoza...BIAŁACZKA - opisują bliscy chłopca.

Zaczęła się dramatyczna walka o życie 11-latka.

Sebastian został natychmiast przetransportowany na oddział onkologii i hematologii dziecięcej w Poznaniu. Nowotwór okazał się bardzo agresywny i w ciągu zaledwie nocy komórki rakowe podwoiły swoją objętość. Już przed wynikami badań podano mu wstępną chemię, jednak organizm nie reagował a jego stan się pogarszał. Lekarze zdecydowali podać ostrą chemię, aby ratować jego życie. Ta natomiast spowodowała, że narządy wewnętrzne przestały działać. Sebastianek leży teraz w śpiączce farmakologicznej na oddziale intensywnej terapii, gdzie lekarze walczą o jego życie. Bardzo ważna w tej chorobie jest krew. Niestety przez okres wakacyjny jej brakuje.. Każdego dnia Sebastian ma przetaczane od 2 do 4 worków krwi. I nie mówimy tu tylko o Sebastianie, bo potrzebujących dzieci jest dużo więcej - apeluje mama chłopca. - Szpitale wymieniają miedzy sobą krew, więc przy oddaniu prosimy wziąć karteczkę i dopisać, że to dla Sebastian Ugryn, który leży w szpitalu klinicznym im.Karola Jonschera w Poznaniu - dodaje.

Krew można oddać  codziennie w RCKiK w Wałbrzychu oraz:

- w sobotę 17 sierpnia podczas Moto Serca w Bardzie od 11

- w poniedziałek 19 sierpnia z NZOZ Kłodzko od 7.30

- w czwartek 22 sierpnia w Świdnicy (pod stacją Świdnica Miasto) od godz.9

W imieniu rodziny chłopca, za okazaną pomoc, serdecznie dziękujemy! 

 

Wasze komentarze

niedziela, 15.9.2019 14:53
niedziela, 15.9.2019 13:00
sobota, 14.9.2019 13:21
1
piątek, 13.9.2019 12:02
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD