Schetyna szefem PO? Siemoniak wycofał się z walki o fotel szefa partii

sobota, 2.1.2016 05:43 1750 2

Grzegorz Schetyna, działacz PO z Wrocławia, jest od dzisiaj jedynym kandydatem na szefa Platformy Obywatelskiej. Tomasz Siemoniak, konkurent Schetyny, wycofał się oficjalnie 31 grudnia z walki o stanowisko przewodniczącego partii.

- W środę wieczorem - po kolejnym dramatycznym dla polskiej demokracji dniu - usiedliśmy z Grzegorzem Schetyną porozmawiać o tym co dalej. Zastanowić się co robić, gdy wszyscy wokół mówią: walczcie o Polskę, dogadajcie się, zajmujecie się wewnętrznymi wyborami w krytycznym dla kraju czasie. Nie możecie już tracić więcej kolejnych dni. Nasza rozmowa nie była łatwa. Konkurowaliśmy naprawdę, bardzo chcąc wygrać. Po obydwu stronach zaangażowało się wiele osób. Osób wierzących w Platformę Obywatelską. Ale Platformy nie stać na naszą dalszą rywalizację. Ustaliliśmy, że odtąd razem prowadzimy Platformę Obywatelską. Jak kiedyś trzech założycieli: Maciej Płażyński, Donald Tusk i Andrzej Olechowski. Kandydatem na przewodniczącego pozostaje Grzegorz. Proszę Was o udział w wyborach i oddanie na niego głosu. Wspólnie z nim gwarantujemy budowę nowej silnej Platformy Obywatelskiej - oświadczył Siemoniak.

Dziękuję Tomaszowi Siemoniakowi za odpowiedzialną decyzję! Czeka nas czas ciężkiej pracy. Rywalizowaliśmy o przewodnictwo w PO, ale teraz będziemy zabiegać wspólnie o przyszłość. Będziemy działać zjednoczeni. Deklarujemy też wolę współpracy z całą opozycją demokratyczną - deklaruje na Twitterze Schetyna.

Mimo iż obecnie na stanowisko szefa partii jest tylko jeden kandydat, to formalnie wybory przewodniczącego i tak będą się musiały odbyć.


Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

poniedziałek, 04.01.2016 22:23
Dla dobra Dla dobra. Żeby było tak jak było.he he
piątek, 01.01.2016 17:49
Oby dla dobra Polski.