komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 25 października 2020

Darii, Wilhelminy

Samorządowa Karta Praw Rodzin. Ordo Iuris "walczy" o polską rodzinę w Świdnicy, decyzję podejmą radni

czwartek, 20.8.2020 10:54 , komentarze: 17 , odsłony: 3423
kategorie artykułu:

W Dzień Matki, do świdnickiego magistratu wpłynęła petycja wraz z uchwałą dot. stworzenia w mieście Samorządowej Karty Praw Rodzin. Homofobiczny dokument przygotowany przez organizację Ordo Iuris wdrożyło już 37 samorządów w całej Polsce. 27 sierpnia podczas sesji nad propozycją pochylą się radni.

Niektóre samorządy próbują dzisiaj podważać konstytucyjne prawa rodzin i rodziców, bez zgody których wdrażają do szkół zajęcia z permisywnej edukacji seksualnej. Dlatego koalicja organizacji prorodzinnych zachęca wszystkie rodziny i samorządowców do wyraźnego opowiedzenia się po stronie zagrożonych konstytucyjnych wartości – rodziny, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, macierzyństwa i rodzicielstwa - czytamy na stronie projektu.

Samorządowa Karta Praw Rodzin opracowana przez konserwatywno-prawicową organizację Ordo Iuris zobowiązuje gminy m.in. do nawiązywania współpracy z organizacjami pozarządowymi, ale tylko takimi, które nie godzą w wartości rodziny i małżeństwa. 

Jesteś samotnym rodzicem- musisz to udowodnić- wynika z zapisów w karcie.

Zbyt często dochodzi do sytuacji, gdy fakt pozostawania przez rodziców w związku małżeńskim negatywnie wpływa na sytuację dziecka. Dotyczy to w szczególności dostępu do usług i świadczeń oferowanych przez samorząd, których przyznanie jest uwarunkowane złożeniem oświadczenia o statusie samotnego rodzica - napisano w deklaracji.

Trudno mi treść tej petycji nawet skomentować, bo jest tak napisana jak zaadresowana. Trochę chaosu i nieścisłości. Pomijając "ideologię marksistowską i lewacką ". Tak czytając kolejną już petycję, która chcą Nas Świdniczan "uszczęśliwić na siłę" i pouczać ludzie z kraju, myślę że każde ideologiczne skrzywienie prowadzi tylko do wzajemnej nienawiści i wrogości. Komu to potrzebne? - skomentował treść petycji i uchwały przewodniczący rady, Jan Dzięcielski.

Suchej nitki na dokumencie nie zostawiła także prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

- Po pierwsze - nie do końca rozumiem jej przesłanie. Po drugie - Świdnica nie potrzebuje specjalnych uchwał, żeby chronić rodziny, rodzicielstwo i macierzyństwo. Konstytucja i inne przepisy prawa są dla nas przesłaniem. Zawsze. A także zwykła ludzka wrażliwość - podsumowała prezydent.

Sam projekt uchwały niezgodny jest z Konstytucją i jak przestrzegała Helsińska Fundacja Praw Człowieka, dyskryminuje część społeczeństwa. Krytycznie wypowiadał się także, rzecznik praw  obywatelskich Adam Bodnar.

Nad uchwałą dot. rozpatrzenia petycji głosować będą rajcy już 27 sierpnia. Wcześniej pracowała nad nią Komisja Skarg, Wniosków i Petycji powołana przy radzie miejskiej. 

Z otrzymanej opinii (opinia z dnia 22.06.2020 r., znak: PS.8136.4.2020) wynika, iż „Samorządowa Karta Praw Rodzin”, dokument przygotowany przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, skupia się na wybranych artykułach Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Samorząd gminy zobowiązany jest do stosowania wszystkich zapisów Konstytucji (art. 7. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa) i także jest zobowiązany zwracać uwagę na art. 25 ust. 2, który stanowi, że władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym oraz art. 32 ust. 1, zgodnie z którym wszyscy są wobec prawa równi, wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Przyjęcie „Samorządowej Karty Praw Rodzin” sprowadzałoby się głównie do potwierdzenia stosowania przez samorząd wybranych zapisów Konstytucji. Nie jest to konieczne, gdyż samorząd gminy wprowadza akty prawa lokalnego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Konstytucji - czytamy w projekcie uchwały. - Nie widać zatem potrzeby i zasadności podejmowania odrębnej, dodatkowej, proponowanej przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, uchwały. Dla wzmocnienia tego stanowiska, należy stwierdzić, że w przypadku, gdyby obywatel zauważył w postępowaniu gminy naruszenie przepisów prawa, w tym Konstytucji, ma prawo powiadomić o tym fakcie organy, które są powołane do oceny przestrzegania przepisów prawa. Mając powyższe na uwadze oraz po przeanalizowaniu dostępnych materiałów, Komisja Skarg, Wniosków i Petycji na posiedzeniu w dniu 16.07.2020 r. uznała petycję Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Okręgu Wrocławskiego za bezzasadną (w głosowaniu: za przyjęciem petycji- 2, przeciw przyjęciu petycji- 5, nie głosował jeden radny) i nie rekomenduje Radzie Miejskiej jej uwzględnienia.

 

Wasze komentarze

Podobnie działa już druga strona, czyli ta lewicowo- tęczowa. Niedługo...
czwartek, 20.08.2020 12:00 autor: Ani za jednymi ani za drugimi.
A co to ta prawdziwa rodzina??? WALCZ W SWOJEJ! Ja...
poniedziałek, 24.08.2020 23:23 autor: apostazja+
Ile trollu opłacony za ten wpis za to bierzesz? 5
niedziela, 23.08.2020 12:23 autor: Świdniczanka
I wzajemnie
sobota, 22.08.2020 21:29 autor:
Obrona naturalnego porządku w postaci małżeństwa jako związku kobiety i...
sobota, 22.08.2020 09:51 autor: Zwolennik naturalnych i tradycyj
Miałeś na myśli , że LGBT+ to sekta? Bo z...
czwartek, 20.08.2020 12:50 autor:
czwartek, 17.9.2020 09:06
23
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz