komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Sąd nie ma wątpliwości, że zatrzymanie Jakuba A., było prawidłowe

środa, 24.7.2019 14:52 , komentarze: 9 , odsłony: 7226
kategorie artykułu:

Zatrzymanie podejrzanego o brutalne zabójstwo 10-latki Jakuba A., zdaniem wrocławskiego sądu było legalne, prawidłowe oraz zasadne. Zażalenie pełnomocniczki mężczyzny zostało oddalone, a sama decyzja jest prawomocna.

Przypomnijmy.

W czwartek 13 czerwca ok.godz. 14 o zaginięciu 10-letniej córki poinformowała zaniepokojona matka dziewczynki Agnieszka D. W poszukiwania Kristiny włączyła się policja, mieszkańcy Mrowin, strażacy. Ok.godz. 17.45 w okolicy Pożarzyska przypadkowi spacerowicze ujawnili zwłoki dziecka. Rozpoczęło się gorączkowe poszukiwanie sprawcy. Ten został zatrzymany w niedzielę popołudniu. Okazał się nim 22-letni Jakub A., mieszkaniec Wrocławia, który był z rodziną ofiary spokrewniony. Także w niedzielę został doprowadzony do prokuratury gdzie składał zeznania i przyznał się do morderstwa dziewczynki. W poniedziałek prokuratura postawiła Jakubowi A., zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a we wtorek kolejny zarzut dot. podżegania innej osoby do popełniania przestępstwa. 22-latek zbrodnie miał starannie zaplanować już w maju. Prokuratura zdementowała także informacje podawane przez policję, że mężczyzna od samego początku był w kręgu ich zainteresowania. Przełom nastąpił w sobotę, gdy do organów ścigania zgłosiła się osoba, którą miał namawiać do współuczestnictwa w zbrodni. 18 czerwca sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Przeprowadzona zostania także obserwacja psychiatryczna. Tego samego dnia 22-latek został przewieziono do zakładu karnego o podwyższonym rygorze, gdzie przebywa w jednoosobowej, monitorowanej celi.

Mężczyźnie za brutalne morderstwo dziecka grozi dożywocie. 

Jego zatrzymanie krytycznie ocenił m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar KLIKNIJ

Sąd Okręgowy we Wrocławiu nie uwzględnił zażalenia obrońcy Jakuba A. Stwierdził, że zatrzymanie było zasadne, legalne i prawidłowe – mówi Onetowi prok. Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

 

Wasze komentarze

Brawo dla Sądu.
środa, 24.07.2019 17:28 autor:
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra