komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 23 kwietnia 2021

Jerzego, Wojciecha

Rzecznik MZ: w najbliższych dniach musimy się spodziewać wzrostu zakażeń

wtorek, 6.4.2021 12:18 , komentarze: 0 , odsłony: 171
kategorie artykułu:

W najbliższych dniach musimy się spodziewać wzrostu zakażeń – powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz i zaznaczył, że dane z poniedziałku i wtorku nie są miarodajne.

W rozmowie z Polsat News rzecznik podkreślił, że "na pewno w najbliższych dniach musimy się spodziewać wzrostów zakażeń". "Na pewno też te wczorajsze dane, poniżej 10 tys., i te dane, które dzisiaj zaprezentujemy, a które dotyczą Poniedziałku Wielkanocnego, one nie będą danymi miarodajnymi" – powiedział.

Dodał, że we wtorek, podobnie jak w poniedziałek, będzie to poniżej 10 tys. zakażeń. "To są dane za dni świąteczne – wtedy, kiedy nie ma zleceń z podstawowej opieki zdrowotnej, wtedy, kiedy nie ma zbyt dużo wykonywanych testów".

"To, czego niestety musimy się spodziewać, to wzrost obłożenia łóżek szpitalnych" – mówił Andrusiewicz i przypomniał, że w poniedziałek było to 700 łóżek więcej, a we wtorek jest to 900 łóżek więcej.

"Niestety kilka dni po wzroście zakażeń obserwujemy wzrost hospitalizacji i na to musimy się przygotowywać i na to jesteśmy przygotowani, ponieważ na dziś z ponad 44 tys. łóżek przygotowanych dla pacjentów covidowych mamy zajętych w granicach 33 tys." – podkreślał.

Jak mówił rzecznik, "musimy się też spodziewać, że zaraz za hospitalizacją, za tymi wzrostami hospitalizacji, będą nam rosły te tragiczne dane – wzrost liczby zgonów".

Pytany, kiedy można się spodziewać decyzji o nowych obostrzeniach, rzecznik rządu powiedział, że pełne dane obrazująca to, jak wygląda sytuacja epidemiczna, będą w czwartek, piątek i w sobotę. "Jutro jeszcze drastycznego wzrostu zakażeń się nie spodziewamy" – mówił Andrusiewicz.

"Rozważamy każde scenariusze, w zależności od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja epidemiczna. Na dziś widzimy to lekkie wyhamowanie – to nie możemy mówić, że to jest stała tendencja, stały trend, ale to wyhamowanie nastąpiło i liczymy na to, że to ono będzie postępowało i będzie delikatny spadek liczby zakażeń obserwowany" – mówił rzecznik. "Na dziś za wcześnie mówić, że podejmujemy decyzję o jakimkolwiek luzowaniu" – podkreślił i dodał, że w środę zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

"Do końca tego tygodnia na pewno zostanie ogłoszone, co dalej z obostrzeniami, które na dziś obowiązują w całym kraju" – zaznaczył.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 8245 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej – 1792 – na Mazowszu. Zmarło 60 pacjentów. (PAP)

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 11 godz temu
wczoraj, 11 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
środa, 21.4.2021 14:16
środa, 21.4.2021 11:21
środa, 21.4.2021 11:16
środa, 21.4.2021 09:37
środa, 21.4.2021 09:28
środa, 21.4.2021 09:12
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec