komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 23 sierpnia 2019

Apolinarego, Filipa

Rysunkowy inspektor w służbie dzieciom

czwartek, 4.7.2019 14:49 , komentarze: 0 , odsłony: 334
kategorie artykułu:

Kim jest Inspektor Jasiek? To nowy bohater broszury wydanej przez świdnicką Straż Miejską dla najmłodszych mieszkańców miasta. Rysunkowy inspektor radzi dzieciom jak zachować bezpieczeństwo oraz przypomina o niektórych ich obowiązkach. Komiksy ze strażnikiem miejskim już od lipca są dostępne w Komendzie Straży Miejskiej w Świdnicy.

Straż Miejska postanowiła za pomocą kolorowych broszur informować i edukować małych świdniczan. Inspektor porusza w nich takie tematy jak zakaz spalania śmieci, segregacja odpadów czy zasady, którymi powinno się kierować przy wyprowadzaniu psów. W „Eko Radach Inspektora Jaśka” dzieci dowiedzą się, że nie należy pływać w miejscach do tego nieprzeznaczonych, nie wolno rozpalać ognisk w lesie oraz czym może skutkować śmiecenie.

- Kiedy prowadzimy działania edukacyjno-profilaktyczne przede wszystkim staramy się odpowiednio dobrać metodę przekazu do potrzeb odbiorców. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się na formę obrazkową, czyli komiks. Okazało się to świetnym wyborem, broszury już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci, jak i rodziców. Mamy nadzieję, że w przyszłości Inspektor Jasiek będzie doradzał dzieciom w kolejnych „Eko Radach” - mówi Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy.

Autorem wesołego Inspektora Jaśka jest Marek Bachmatiuk, który, podobnie jak bohater komiksów, jest funkcjonariuszem Straży Miejskiej. Od wielu lat pomaga on w przygotowaniu materiałów tego typu, dlatego świdniccy strażnicy postanowili skorzystać z jego pomocy.

Broszury dostępne są od początku miesiąca; już 2 lipca pierwsze z nich zostały rozdane dzieciom podczas „Miasta Dzieci”. Straż Miejska zapewnia również, że przez cały okres wakacji będą je otrzymywać wszyscy uczestnicy spotkań w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, a następnie uczniowie w roku szkolnym podczas wizyt strażników miejskich w przedszkolach i szkołach. Każdy zainteresowany może również znaleźć broszury w Komendzie Straży Miejskiej w Świdnicy przy ul. Dworcowej 2-4-6.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 13 godz temu
środa, 21.8.2019 12:18
środa, 21.8.2019 10:50
wtorek, 20.8.2019 08:27
poniedziałek, 19.8.2019 13:23
sobota, 17.8.2019 10:33
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC