komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 2 kwietnia 2020

Wladyslawa, Franciszka


Ruszyły zapisy na Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach

piątek, 21.2.2020 08:29 , komentarze: 0 , odsłony: 697
kategorie artykułu:

Tradycje Stołu Wielkanocnego to impreza, która z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem wśród odwiedzających jak i wystawców. Organizatorami wydarzenia są Gmina Marcinowice oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach. W tym roku zapraszamy po raz kolejny w gościnne progi Szkoły Podstawowej w Marcinowicach w Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 roku od godziny 14.00.

Impreza stanowi wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji.

Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje cały region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk oraz partnerskie powiaty. Impreza skupia wokół siebie przedstawicieli organizacji pozarządowych, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, zespoły artystyczne, przedszkola i  szkoły.

Kilkunastoletnia tradycja organizacji imprezy została doceniona w roku 2014 w plebiscycie Kompasy, w którym została nagrodzona Złotym Kompasem  w kategorii kultura.

W tym roku honorowym patronatem wydarzenie objęli: Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Wydarzenie ma charakter konkursu, w którym każdy z zaproszonych gości przygotowuje stół z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Specjalnie powołane jury składające się ze znanych osobistości stara się wyłonić szczególnie wyróżniający się stół, który zachwyca zarówno pięknym nakryciem jak i smacznymi potrawami. Jak do tej pory okazywało się jednak, że wszystkie prezentacje zasługiwały na miano zwycięzcy.

Całość kończy się wręczeniem nagród i wspólną degustacją przygotowanych potraw przez wszystkich przybyłych na uroczystość gości i zwiedzających. Atmosferę spotkania ubogaca muzyka ludowa i piosenki wykonywane przez zespoły, które jednocześnie prezentują stoły.

Po raz kolejny otwarta zostanie druga hala wystawiennicza, gdzie umiejscowiony będzie Kiermasz Produktu Wielkanocnego  z najlepszymi lokalnymi produktami do kupienia w sam raz na świąteczne stoły.

ZGŁOSZENIA

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 30.3.2020 13:31
niedziela, 29.3.2020 13:01
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT