komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 10 kwietnia 2020

Michala, Makarego

Ruszyły zapisy na pidżamowy bieg!

poniedziałek, 10.2.2020 10:15 , komentarze: 2 , odsłony: 1710
kategorie artykułu:

Najbardziej kolorowa impreza w Świdnicy ponownie umili czerwcową niedzielę mieszkańcom i sportowcom z naszego powiatu. Czwarta edycja Charytatywnego Biegu „Budzik w PiDżamie” odbędzie się 28 czerwca na Osiedlu Zawiszów. Dziś ruszyły zapisy!

Bieg Budzika to jedyne takie wydarzenie w naszej okolicy. Zawodnicy biegają w pidżamach i strojach superbohaterów, a na terenie Hali Sportowej i Stadionu Lekkoatletycznego „Zawiszów” co roku czekają na wszystkich dmuchańce, pyszne ciasta, licytacje i wiele innych atrakcji.

Robimy to z myślą o lokalnej społeczności – podkreśla Anna Jaworska, prezes świdnickiego Stowarzyszenia „Budzik” i dyrektor biegu. – Naszym wydarzeniom zawsze towarzyszy cel charytatywny i tak też będzie w tym roku. Na razie jednak dozujemy informacje, a nazwiska dzieci, którym będziemy pomagać w tym roku podamy za jakiś czas.

Organizatorzy nie ujawniają też wszystkich szczegółów dotyczących przewidzianych atrakcji. – Zapewniamy jednak, że każdy znajdzie coś dla siebie – uspokaja Justyna Wojciechowska, członek świdnickiego stowarzyszenia. – To będzie, jak co roku, impreza dla zawodowców i amatorów biegania, ale także całych rodzin. Chcemy zjednoczyć naszą społeczność na wspólnej zabawie, która przyniesie też konkretny cel – pomoc potrzebującym dzieciom. Podczas tegorocznego Biegu Budzika odbędą się oczywiście licytacje, loteria, a na terenie naszego pidżamowego miasteczka staną dmuchańce czy trampoliny dla dzieci.

Czwarta już edycja Charytatywnego Biegu „Budzik w PiDżamie” odbędzie się w ostatnią niedzielę czerwca. Rozpoczną ją biegi dla dzieci, których start przewidziano na godzinę 10:30. Bieg główny, którego trasa będzie biegła przez Park Strzelnica, wystartuje o godzinie 12:00, a 5 minut później ruszy Nordic Walking. Organizatorzy biegu ruszyli dziś z zapisami. – Od ostatniej edycji podjęliśmy dużo ważnych decyzji, które znacznie usprawnią naszą pracę, a to przełoży się na wygodę zawodników – mówi Natalia Budzyńska, wiceprezes Stowarzyszenia „Budzik”. – Dziś oficjalnie wystartowaliśmy z zapisami i to z wielkim przytupem! Mamy własną stronę, na której każdy znajdzie najważniejsze informacje, listę zawodników, galerie z poprzednich lat, ale co najważniejsze – zapisze się na nasze wydarzenie. Jesteśmy jedynymi w regionie, którzy oferują to swoim zawodnikom.

Podczas ubiegłorocznej imprezy organizatorom udało się zebrać 12 tys. złotych na leczenie dwójki dzieci – Julii i Gracjana. Wspierało ich w tym wiele osób, m.in. Jurek Owsiak, Robert Korólczyk czy Joanna Przetakiewicz. Czy w tym roku uda się przewyższyć tę kwotę? – Liczymy na to z całych serc, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich do zapisywania się na biegi – mówią organizatorzy. – Niech wszyscy świdniczanie zarezerwują sobie czas na ostatnią niedzielę czerwca, wskoczą w pidżamy i wspólnie z nami świętują rozpoczęcie wakacji!

Stowarzyszenie „Budzik” przewidziało dla uczestników trzy formuły: Bieg Główny i Nordic Walking trasą o długości około 6 km (dla roczników 2003-2005 około 3 km) oraz biegi dla dzieci, w których długości wynoszą od 50 do 800 m. Najmłodsi zawodnicy mogą mieć 3 latka, a najstarsi… - Nie przewidujemy górnej granicy! – dodają z uśmiechem organizatorzy. Zapisy prowadzone są na stronie www.bieg.stowarzyszenie-budzik.pl. Tam również dostępne są wszystkie regulaminy. Zapraszamy!

 

Wasze komentarze

Raczej biegi będą odwołane...
poniedziałek, 23.03.2020 13:50 autor:
Pan radny Żurek staje się już...
poniedziałek, 10.02.2020 12:35 autor: zupa
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica