Ruszył remont strzegomskiego OSiRu

czwartek, 30.12.2021 09:40 1109 2

Ruszyła przebudowa pomieszczeń hali widowiskowo-sportowej w Strzegomiu. Umowa z wykonawcą – Zakładem Budowlanym Instalatorstwo Sanitarne, Co, Gaz Andrzej Mirek z Dzierżoniowa - została podpisana 8 grudnia.

Jak informuje prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Strzegomiu Paweł Mosór, prace zostały podzielone na etapy. W pierwszej kolejności zostanie przebudowana sala siłowni i sala boksu, które zostaną połączone. Obecnie trwają prace wyburzeniowe. Hala główna i sala fitness są nadal użytkowane.

Obecna sala fitness na górze zostanie wkrótce powiększona i zamieniona na typowe pomieszczenie do ćwiczeń – bez żadnych urządzeń. Sprzęt stamtąd trafi na siłownię na parterze. Dodatkowo zostanie zamontowany taki sam system komputerowy jak na Delfinku. Dzięki temu osoby, które korzystają z karnetów na Delfinku, będą mogły korzystać z tych samych karnetów do wejścia na obiekt. Jeśli chodzi o główne pomieszczenie, zostanie ono częściowo zmodernizowane, a największe zmiany zajdą w systemach zasilania.

Koszt modernizacji wynosi ok. 1,7 mln zł. Lokalnemu samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel w wysokości blisko 700 tys. zł z ówczesnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Ja piątek, 31.12.2021 13:41
A gdzie foto burmistrza?
Remek sobota, 01.01.2022 11:16
Spoko. Będzie. Jeszcze się będzie prężył przed obiektywami i kamerami....