komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 5 maja 2021

Ireny, Waldemara

Ruszył proces mężczyzny, który miał doprowadzić celowo do wybuchu kamienicy

czwartek, 15.4.2021 15:34 , komentarze: 0 , odsłony: 920
kategorie artykułu:

15 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Świdnicy rozpoczął się proces Kamila C., mężczyzny oskarżonego o usiłowanie zabójstwa wielu osób poprzez celowe doprowadzenie do wybuchu w kamienicy, w której mieszkał. Do zdarzenia doszło przy ulicy Wyspiańskiego w Świdnicy w niedzielę 6 września 2020 roku.

Feralnego dnia w budynku przy ulicy Wyspiańskiego doszło do wybuchu gazu. Ranna została jedna osoba, 28-letni wówczas mężczyzna. Trzy rodziny zostały z budynku ewakuowane. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej a okoliczności zdarzenia wyjaśniała prokuratura.

Jak się okazuje rozszczelnienie butli na propan-butan było celowym działaniem podejrzanego. Wątpliwości co do tego nie miał powołany przez prokuraturę biegły. 

Wiemy, że butla kupiona 2 dni wcześniej została celowo rozszczelniona poprzez zerwanie folii i odkręcenie zaworu zabezpieczającego. Odłączono także przewód, który doprowadzał gaz do kuchenki. Podejrzany zapalił też świeczki, które zainicjowały wybuch. Gdyby gazu zebrało się więcej a wybuch nastąpiłby później skutki byłyby o wiele, wiele tragiczniejsze. Te wszystkie dowody oraz opinia biegłego pozwoliły nam na postawienie zarzutów 28-letniemu mężczyźnie - mówił doba.pl szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, Marek Rusin.

29-latek został poddany badaniu psychiatrycznemu: w chwili popełniania czynu był poczytalny, nie choruje także na żadną chorobę psychiczną.

Podejrzany do winy się przyznał. Motywem jego działania była próba samobójcza po odejściu partnerki. 29-latek miał nad kobietą znęcać się psychicznie, ma także zarzut stalkingu.

- Zebrany materiał dowodowy pozwolił nam na zmianę kwalifikacji czynu. Postawiliśmy mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa 6 osób, które były mieszkańcami kamienicy. Grozi mu za kara dożywotniego pozbawienia wolności - mówi szef świdnickiej prokuratury, Marek Rusin

15 kwietnia mężczyzna stanął przed sądem. Za postawione zarzuty grozi mu dożywocie.

 

Wasze komentarze

wtorek, 4.5.2021 09:00
wtorek, 4.5.2021 08:55
3
poniedziałek, 3.5.2021 12:35
2
poniedziałek, 3.5.2021 11:16
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D