Ruszył nabór do Technikum i Szkoły Branżowej w Świebodzicach

środa, 22.5.2024 14:18 694

Drodzy ośmioklasiści, 16 maja 2024 r. ruszyła rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych. Zespół Szkół Świebodzice zachęca do zapoznania się z ich ofertą edukacyjną. W tym roku nabór odbywa się w systemie elektronicznym: https://dolnoslaskie.edu.com.pl/.../app/access_locked.xhtml

 - W przypadku problemów związanych z logowaniem serdecznie zapraszam do sekretariatu szkoły przy ul. Piłsudskiego 31 w Świebodzicach – zachęca Magdalena Pawiłojć, dyrektorka szkoły. - Zostanie Wam udzielona fachowa pomoc, zostaniecie Państwo także przeprowadzeni przez cały proces rekrutacyjny oraz otrzymacie niezbędne skierowania do medycyny pracy. Sekretariat czynny pn - pt - 7:30 - 15:30 Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego: tel. 74 666 99 09.

O SZKOLE:

Od początku roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół w Świebodzicach wiele się dzieje, co świadczy o dynamicznym rozwoju placówki i jej zaangażowaniu w kształcenie praktyczne uczniów.

 Współpraca z Pracodawcami

Szkoła nawiązała współpracę z licznymi pracodawcami, co gwarantuje uczniom miejsca do praktycznej nauki zawodu. Do partnerów szkoły należą między innymi: Masterform, Promont, Kelvion, Schneider Electric, Schule Polska, Żabka, Polomarket, Intermarche, D.R.M., Hotel „Księżyc”, Meble Trip II oraz wiele zakładów fryzjerskich i mechanicznych. Dzięki tym porozumieniom uczniowie mają możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w realnych warunkach zawodowych.

Nowoczesna Baza Dydaktyczna

Szkoła nieustannie inwestuje w rozwój swojej bazy dydaktycznej. Aktualnie posiada trzy pracownie informatyczne i dwie pracownie poligraficzne, wyposażone w nowoczesny sprzęt, taki jak plotery, drukarki wielkoformatowe, gilotyny, laminatory oraz drukarki 3D. Uczniowie mają więc doskonałe warunki do nauki zarówno teoretycznej, jak i praktycznej.

Współpraca z Firmami Poligraficznymi i Informatycznymi

Zespół Szkół w Świebodzicach współpracuje z firmami poligraficznymi Redruk i Em-Druk ze Świdnicy. Od początku istnienia szkoły, współpracuje także z firmą Effectivity Software House, która prowadzi szkolenia z programowania dla informatyków, organizuje Konkurs Informatyczny oraz przyjmuje uczniów na praktyki zawodowe.

 Wizyty Studyjne dla Ósmoklasistów

Szkoła organizuje wizyty studyjne dla uczniów klas VIII, którzy są zainteresowani nauką w zawodach takich jak operator obrabiarek skrawających, ślusarz czy elektryk. Wizyty te umożliwiają poznanie maszyn i zakładów pracy oraz rozmowę z fachowcami, co pomaga w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Aktywność Społeczna i Kulturalna

Uczniowie Zespołu Szkół w Świebodzicach chętnie biorą udział w lokalnych wydarzeniach, takich jak spotkania z autorami, recitale, imprezy sportowe i wolontariaty. Fryzjerki od trzech lat angażują się we fryzjerski wolontariat w Domach Dziecka, a w tym roku szkolnym również w Caritas. Uczniowie są także aktywni podczas miejskich wydarzeń, takich jak Jarmark Bożonarodzeniowy, Wielkanocny, piknik lotniczy czy Dzień Dziecka.

Sukcesy Uczniów

Uczniowie szkoły osiągają sukcesy w różnych konkursach. Wśród wyróżnionych są:

  • Antoni Pawlina, który otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
  • Bianka Karbowska, która zajęła III miejsce podczas Miejskiego Dyktanda.
  • Antonina Wilczyńska, która zdobyła V miejsce, reprezentując Polskę podczas Mistrzostw Europy Kadetów w Sumo w kategorii -50 kg.
  • Adrian Kaliś, który dotarł do etapu ponadwojewódzkiego konkursu „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”.

Wzrost Liczby Uczniów

Szkoła stale się rozwija, o czym świadczy wzrost liczby uczniów z około 40 w 2020 roku do obecnych 260. Na każdym etapie rozwoju szkoła otrzymuje wsparcie od Gminy Świebodzice i burmistrza Pawła Ozgi - https://swiebodzice.pl/.../akt.../n,357425,osmoklasisci.html 

Zespół Szkół w Świebodzicach to miejsce, które dynamicznie się rozwija, oferując uczniom nowoczesne warunki do nauki i zdobywania praktycznych umiejętności. Dzięki zaangażowaniu szkoły oraz wsparciu lokalnej społeczności i władz, uczniowie mają szansę na wszechstronny rozwój i osiąganie sukcesów na wielu płaszczyznach.