Rusza program stypendialny

wtorek, 11.1.2022 08:54 158 0

Rusza program stypendialny

Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego (Fundacja EFC) od 2009 r. przyznaje stypendia młodzieży pochodzącej z małych miejscowości, która chce się dalej rozwijać w liceach i technikach w dużych miastach, a bez wsparcia finansowego nie mogłaby tego zrobić.

Od 15 lutego do 31 marca 2022 r. prowadzona jest rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, realizowanego przez Fundację EFC i Fundację Rodziny Staraków.

Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. Fundacja:

●       pokrywa pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek. 

●       organizuje i finansuje wakacje i ferie, podczas których uczy żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.

●       finansuje naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.

●       podchodzi do stypendystów indywidualnie i wspiera ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji.

●       pomaga otworzyć się na świat i jego różnorodność, angażuje w projekty społeczne i obywatelskie.

Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie psychologów.

Zaproszenie kierowane jest do uczniów klas ósmych kończących w tym roku szkołę podstawową, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 1550 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC. We Wrocławiu stypendyści Fundacji uczą się w VIII Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Nr 10 przy Elektronicznych Zakładach Naukowych, a mieszkają w Bursie Adept we Wrocławiu przy ul. Jemiołowej.

Ze stypendium Horyzonty w ciągu jedenastu lat skorzystało blisko tysiąc osób. Zdecydowana większość z nich kontynuuje naukę na najlepszych, polskich uczelniach, a niektórzy wybrali studia za granicą. Na podstawie wieloletniego doświadczenia w pracy z młodzieżą, Fundacja buduje i realizuje działania, w których stara się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby stypendystów.

Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: www.efc.edu.pl i na Facebooku: @fundacjaEFC. Można również skontaktować się z koordynatorką programu w województwie dolnośląskim p. Agnieszką Markowską pod nr tel. 696 650 067.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)