komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 27 stycznia 2020

Przybysława, Anieli

Rusza kolejny etap przebudowy ulicy Kraszowickiej w Świdnicy

piątek, 10.1.2020 08:05 , komentarze: 1 , odsłony: 1025
kategorie artykułu:

Przebudowa kolejnego odcinka ulicy Kraszowickiej, czyli fragmentu od ul. Przyjaźni do ul. Torowej, włącznie z przejazdem kolejowym, rozpocznie się w poniedziałek, 13 stycznia.  

Wyznaczone zostały trasy objazdowe ulicą Kraszowicką i Bystrzycką. W obszar zamkniętego odcinka drogi dostęp będą mieli mieszkańcy i klienci podmiotów gospodarczych mających tam swoje siedziby. Wyłączenie z ruchu kolejnych fragmentów drogi zależne będzie od postępu robót budowlanych. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji deszczowej, następnie sieci energetycznych i oświetlenia drogowego. Na koniec wykonywane będą prace drogowe.  Na przełomie lutego i marca planowane jest całkowite zamknięcie przejazdu kolejowego przy ul. Torowej, który również zostanie przebudowany. 

Wymieniona zostanie konstrukcja jezdni i chodników, wybudowane będą ciągi pieszo rowerowe. Wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa  oraz oświetlenie drogowe. Równocześnie będzie prowadzonych szereg prac przy sieciach infrastruktury technicznej. Firma Tauron zlikwiduje napowietrzną sieć energetyczną, a Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wymieni swoje sieci.

Zadanie inwestycyjne podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy odcinek wykonany zostanie w roku 2020, a kolejny (od ul. Działkowej do ul. Bystrzyckiej) przewidziany jest do realizacji w 2021 roku. 

Wykonawcą robót drogowych jest wyłoniona w drodze przetargu firma HYPMAR. Wartość prac w pierwszym etapie to około 4 miliony złotych. Całość zadania to kwota prawie 6,5 miliona złotych. 

Przypomnijmy, że zadanie to dofinansowane zostało w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Miastu przyznano dotację w wysokości 50 % kosztów inwestycji. 

 

Wasze komentarze

A ciekawe czy gaz podciagna
piątek, 10.01.2020 15:06 autor: Szeryf
poniedziałek, 20.1.2020 08:55
niedziela, 19.1.2020 11:41
piątek, 17.1.2020 00:00
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele