RozGROMili swoich kolejnych przeciwników!

czwartek, 27.2.2020 11:30 805 0

Na coraz wyższy poziom wchodzą w ostatnich tygodniach piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Po sobotnim zwycięstwie nad brazylijską szkółką – Brazola Sports (6:1), w środę biało-zieloni odnieśli jeszcze bardziej przekonującą wygraną.

W środowy wieczór podopieczni Rafała Markowskiego będący liderem rozgrywek grupy wschodniej IV ligi zmierzyli się z trzecią siłą wałbrzyskiej klasy okręgowej – Gromem Witków. Mimo, że był to tylko sparing, to jednak zdecydowanym faworytem tej potyczki byli świdniczanie. Wydawało się jednak, że goście będą w stanie stawić większy opór. Niemalże przez całe spotkanie gra toczyła się na połowie przyjezdnych, którzy odgryzali się pojedynczymi wypadami pod bramkę miejscowych. Mieli kilka swoich szans, ale ostatecznie czwartoligowiec zachował czyste konto. Sporo goli padło za to po drugiej stronie boiska. Do przerwy witkowianie się jeszcze trzymali przegrywając 0:3. Strzelanie rozpoczął Grzegorz Borowy, który zakończył składną akcję świdnickiej ekipy. Wynik na 2:0 podwyższył Dorian Krakowski, a kilka minut później ten sam zawodnik był faulowany w szesnastce Gromu. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Edil de Souza Barros.

Po zmianie stron na boisko desygnowali zostali kolejni, głodni gry świdniccy piłkarze. Gospodarze w ekspresowym tempie zdobywali kolejne trafienia. Strzelanie rozpoczęli Kamil Szczygieł i Wojciech Szuba. Później z goli cieszyli się jeszcze Robert Myrta (3) i Marcos Pauli Baumgarten. Drużyna Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica pokonała ostatecznie Grom Witków 9:0. Cieszy coraz lepsza dyspozycja, rywalizacja o miejsce w kadrze i spory głód gry, jaki widać już po świdnickich piłkarzach. Do meczów o stawkę bowiem coraz mniej czasu. W niezwykle ciekawie zapowiadającym się spotkaniu zmierzymy się 8 marca w Bielawie z tamtejszą Bielawianką. Spotkanie w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Wałbrzych będzie starciem trzeciej z pierwszą drużyną grupy wschodniej IV ligi!

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Grom Witków 9:0 (3:0)

I połowa: B. Kot, Ł. Kot, Barros, Salamon, Paszkowski, Sowa, Borowy, Białasik, Tragarz, Baumgarten, Krakowski

II połowa: Wajda, Barros, Orzech, Białas, Kozachenko, Szuba, Białasik, Chajewski, Szczygieł, Baumgarten, Myrta