komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Rozdawała maseczki mieszkańcom. Prokuratura śledztwo umorzyła, przestępstwa nie było

piątek, 8.1.2021 09:52 , komentarze: 7 , odsłony: 1582
kategorie artykułu:

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy nie dopatrzyła się znamion przestępstwa w postępowania dyrektorki MDK w Świebodzicach Katarzyny Woźniak, która w połowie kwietnia 2020 roku wraz z pracownikami rozdawała darmowe maseczki dla mieszkańców.

Przypomnijmy.

Katarzyna Woźniak, dyrektorka świebodzickiego MDK-u wraz z pracownikami rozdawała za darmo w połowie kwietnia maseczki mieszkańcom miasta. To nie spodobało się jednemu z radnych, który opisał zdarzenie na lokalnym portalu. Całością zajął się sanepid oraz prokuratura. Radny Sebastian Biały, były asystent w biurze posła Ireneusza Zyski z PiS-u, stwierdził bowiem, że mieszkańcy nie zachowali należytego odstępu czym narazili się na rozprzestrzenianie koronawirusa. Sprawą zajął się więc sanepid, który finalnie nałożył na szefową MDK-u karę w wysokości 10 tysięcy złotych. Znajomi i przyjaciele dyrektorki MDK postanowili pomóc kobiecie w zapłacie kary i zorganizowali zrzutkę na jednym z portali. Całość środków udało się zebrać bardzo  szybko a nadwyżkę dyrektorka przekazała na rzecz chorej mieszkanki miasta. Śledztwo wszczęła prokuratura.

Finalnie sprawa została umorzona. Prokuratorzy nie dopatrzyli się w postępowaniu dyrektorki znamion przestępstwa. Przesłuchali świadków, zabezpieczyli monitoring. Sprawdzali drobiazgowo nawet czy osoby przebywające wówczas na kwarantannie lub te z pozytywnym wynikiem na koronawirusa nie brały udział w całej akcji.

- Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by zachować zasady reżimu sanitarnego: wszyscy uczestnicy mieli maseczki, zachowano odstępy. W trakcie akcji podawano z radiowęzła komunikaty epidemiologiczne, kilka razy pojawił się tam także patrol policji, który nie dopatrzył się niczego niestosownego. Mając na uwadze powyższe doszliśmy do konkluzji, że w momencie rozdawania maseczek nie sprowadzono na uczestników zagrożenia epidemicznego - komentuje szef świdnickiej prokuratury, Marek Rusin. - I śledztwo umorzyliśmy.

 

Wasze komentarze

PiS pozbywa się KOMEDIANTÓW.
piątek, 08.01.2021 14:26 autor: TERAZ czas na OPOZYCJĘ
Opozycja to większość komediantów.
piątek, 08.01.2021 14:29 autor: Aneta
poniedziałek, 18.1.2021 14:17
1
sobota, 16.1.2021 09:24
1
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki