Rowerzysta z narkotykami

środa, 25.5.2022 09:30 684 0

Policjanci Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji handlowych mefedronu. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 21 maja po godzinie 23.00. Podczas patrolu rejonu miasta Świdnica, policjanci na jednej z ulic zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać, przyśpieszać, zwalniać, a w pewnym momencie w sposób nielogiczny zaczął zmieniać kierunek jazdy.

 - Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 25-latku foliowe zawiniątko z zawartością białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że był to mefedron, którego policjanci zabezpieczyli ponad 40 porcji- Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

O jego dalszym losie 25-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego zadecyduje sąd

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

foto -KPP Świdnica

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)