komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 4 sierpnia 2021

Dominika, Protazego

Rekrutacyjne plany medyków i sportowców na 2021 rok. Zapraszamy na drzwi otwarte on line

środa, 12.5.2021 13:51 , komentarze: 0 , odsłony: 1413
kategorie artykułu:

NOWY ROK SZKOLNY, nowe wyzwania, plany… Dolnośląski Zespół Szkół Medyczno – Sportowych -  szkoła przy ulicy Traugutta 5 - zaprasza do wspólnej kontynuacji ponad 60-letniej historii i tradycji. Od września szkoła otwiera swe drzwi dla lubiących sport absolwentów szkół podstawowych ze Świdnicy i okolic.

By uczestniczyć w Dniach Otwartych wystarczy wejść w link KLIKNIJ

Przy Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie powstanie oddział medyczno-sportowy. Tu uczniowie będą przygotowywać się do egzaminu dojrzałości, nie gubiąc po drodze sportowej pasji. Wielopokoleniowa szkoła zmienia się, dostosowuje do warunków i potrzeb a jej absolwenci tworzą olbrzymią rodzinę. Dobre wykształcenie medyczno-sportowe ułatwi start i pozwoli młodym licealistom w przyszłości zdobyć atrakcyjny zawód – pielęgniarki, ratownika medycznego, trenera personalnego, dietetyka czy fizjoterapeuty. Takie kształcenie wymaga nakładów o czym doskonale wie organ prowadzący placówkę - Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Profesjonalne pracownie, nowoczesny sprzęt, szkoląca się na bieżąco kadra to tylko niektóre atuty szkoły, szkoły od lat kształcącej wysokiej klasy specjalistów w zawodzie.

Absolwenci mogliby w przyszłości kontynuować naukę na Akademii Wychowania Fizycznego lub na uczelniach medycznych - stąd rozszerzenie z biologii czy dodatkowe zajęcia z promocji zdrowia. Nasi uczniowie oprócz angielskiego, uczą się języka włoskiego – co na pewno jest nowością w naszym mieście.

Więcej informacji na stronie szkoły  www.dzsms.swidnica.pl i fanpagu: Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie Świdnica, na którym ukaże się również link do spotkania on-line. Spotkanie odbędzie się 17 maja o godz. 14.00 a w nim goście specjalni opowiedzą o komorze hiperbarycznej i FLOATINGU. DZSMS promuje nie tylko aktywność sportową , ale i zdrowie. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 2.8.2021 13:36
czwartek, 15.7.2021 09:11
wtorek, 6.7.2021 12:10
środa, 30.6.2021 14:30
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica