Rekonstrukcja bitwy, koncerty, prelekcje i warsztaty. Niebawem Piknik Historyczny śladem Fryderyka II

poniedziałek, 13.5.2024 08:00 719 1

Na sobotę, 25 maja na wzgórzu Wieżyca w Dobromierzu planowany jest II Piknik Historyczny śladem Fryderyka II. Start imprezy o godzinie 11.00. Podczas wydarzenia, poza atrakcjami tematycznymi zorganizowany zostanie kiermasz ciast dla Honoraty Oberman.

Piknik zainauguruje o godz. 11.00 wystrzał z armaty na wzgórzu Wieżyca. O godzinie 15.00 zaplanowano lekcję historii z Edwardem Hałdaś, podczas której będzie można zaznajomić się z historią wieży widokowej w Dobromierzu, której pan Edward jest właścicielem. O 16.00 odbędzie się prelekcja poprowadzona przez krajoznawcę Piotra Adamskiego, który przybliży ciekawostki o wieżach widokowych Dolnego Śląska. Na godz. 17.00 przewidziano główny punkt imprezy - Rekonstrukcję Bitwy pod Dobromierzem. Na zakończenie zagrany zostanie koncert muzyki folkowej.

Podczas wydarzenia dostępne będą warsztaty rzemiosł dawnych, m.in. kaligrafii, tkania czy strzelania z łuku. Będzie można obejrzeć pokazy musztry, a także zwiedzić obóz historyczny i obejrzeć wystawę fotografii.

plakat: GOKSiR Dobromierz

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 21.05.2024 11:40
Jeśli pogoda dopisze to fajna opcja na zwiedzanie D.Ś. z...