komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Ranił nożem pacjentów szpitala. Jest decyzja śledczych

czwartek, 6.8.2020 09:18 , komentarze: 1 , odsłony: 1239
kategorie artykułu:

Umorzeniem śledztwa zakończyło się postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy a dotyczące zdarzeń do jakich doszło w szpitalu Latawiec w styczniu 2019 roku.

Przypomnijmy:

27 stycznia ok.godz. 5 rano 83-letni mężczyzna zaatakował małym nożem (kozikiem) dwóch pacjentów leżących z nim na wspólnej sali oddziału internistycznego w szpitalu Latawiec. Barierką od łóżka dotkliwie pobił także pielęgniarkę. Jeden z poszkodowanych, 98-letni mężczyzna doznał ponad 30 ran kłutych i ciętych, które realnie zagrażały jego zdrowiu i życiu. Drugi z poszkodowanych (85-letni emerytowany duchowny) miał więcej szczęścia, ponieważ jego rany były powierzchowne.

Krewki 83-latek decyzją prokuratury został skierowany na obserwację psychiatryczną do wałbrzyskiego szpitala. Śledczym udało się postawić mu zarzuty usiłowania zabójstwa, jednak nie zdołano mu go ogłosić ze względu na zły stan zdrowia i psychozę. Mężczyzna zmarł na początku lutego. Śledztwo w tym zakresie zostało zatem umorzone.

Do osobnego postępowania wyłączono jednak wątek dot. błędu lekarskiego.

- Sprawdzaliśmy czy personel umożliwił wniesienie mężczyźnie noża, czym mógł narazić pozostałe osoby na niebezpieczeństwo. W tym zakresie wypowiedzieli się biegli, którzy ustalili, że żaden regulamin nie zabrania wnoszenia na teren szpitala sztućców. Według nas, w trakcie hospitalizacji mężczyzny, nie było żadnych symptomów wskazujących na chorobę psychiczną. 83-latek doznał epizodów majaczenia i psychozy, które związane były niedotlenieniem organizmu. Wydawało mu się, jak zeznali świadkowie, że mafia chce go zabić. Dlatego ranił kozikiem pozostałych pacjentów i zaatakował pielęgniarkę. Reasumując. Personel nie mógł przewidzieć zachowania pacjenta, organizacja pracowników tego dnia była prawidłowa, zgodnie z przyjętymi procedurami. Zatem nie doszło do popełnienia przestępstwa i śledztwo umorzyliśmy - informuje prokurator rejonowy, Marek Rusin.

 

Wasze komentarze

może miał rację.
piątek, 07.08.2020 19:49 autor: anonim
wczoraj, 10 godz temu
9
sobota, 26.9.2020 19:05
wtorek, 22.9.2020 11:38
4
czwartek, 17.9.2020 15:06
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele