komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 4 sierpnia 2021

Dominika, Protazego

Rajd absolwenta dzieci ze „Słoneczka”

środa, 26.5.2021 10:07 , komentarze: 0 , odsłony: 407
kategorie artykułu:

W piątek – 21 maja – dzieci realizujące obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego  w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy uczestniczyły w Rajdzie Absolwenta. Rajd ten od wielu lat jest wpisany w tradycję przedszkola i ujęty w harmonogramie imprez. Podczas Rajdu Absolwenta dzieci z najstarszej grupy przed zakończeniem przedszkola zdobywały górę Ślężę. 

Starszaki mały zapewnioną opiekę Przodownika Turystyki Pieszej Zbigniewa Curyla, który w ciekawy sposób opowiadał historie związane ze Ślężą. Wszystkie przedszkolaki, nawet te z niepełnosprawnością ruchową, pokonały swoje słabości i zdobyły szczyt. Miały przy tym wiele satysfakcji i radości. Na górze dzieci otrzymały książeczki i odznaki turystyczne. Były też pamiątkowe zdjęcia w najwyższym punkcie góry i przy figurze niedźwiedzia.  Po zejściu na Przełęcz Tąpadła na dzieci czekały kiełbaski z grilla i ciepła herbata, które po trudach marszu smakowały wyśmienicie. 

Wyprawa na Ślężę w towarzystwie rówieśników jest wspaniałym sposobem rozbudzenia zamiłowania do  turystyki górskiej i pieszej. Wielu absolwentów wraz z rodzicami i rodzeństwem kontynuuje wycieczki górskie i zbiera poświadczenia zdobycia kolejnych szczytów. 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 2.8.2021 13:36
czwartek, 15.7.2021 09:11
wtorek, 6.7.2021 12:10
środa, 30.6.2021 14:30
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica