komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 23 października 2019

Marleny, Seweryna

Radna interpeluje a przejścia dla pieszych nadal znikają (foto)

środa, 23.7.2014 10:23 , komentarze: 0 , odsłony: 361
kategorie artykułu:

Od czerwca, kiedy to corocznie rusza akcja odnawiania znaków poziomych na terenie miasta, w kilku miejscach są one już w tej chwili niewidoczne. W tej sprawie od kilku lat składa interpelację świdnicka radna, Beata Moskal- Słaniewska.

 - Od kilku lat z uporem monituję o jak najszybsze odnowienie po okresie zimowym oznakowania poziomego w wybranych punktach miasta, czyli potocznie mówiąc „zebry”. Niefortunność tych przejść polega na tym, że dotyczą fragmentów ulic, gdzie od lat istnieje nawierzchnia z kostki granitowej. Dotyczy to zarówno ulicy Wałbrzyskiej, jak i alei Niepodległości, ale i ulicy Sikorskiego pomiędzy ulicami Ofiar Oświęcimskich a Letnią czy na ulicy Wyspiańskiego, za Bankiem Zachodnim. Żadna farba nie jest w stanie przetrwać długo na granitowej kostce. Ale stan przejść byłby dużo lepszy, gdyby dokonywać kilku odnowień w roku, na przykład w marcu, lipcu i październiku. Jest także drugie rozwiązanie –kosztowne, ale skuteczne – modernizacja tych fragmentów ulic. Są też przejścia, na których brak jest choćby resztek farby. To wspomniane już przejście przy ul. Letniej w ciągu ulicy Sikorskiego. Zapomniane, zaniedbane, praktycznie nie istniejące, gdyby nie znak pionowy D-6. P-10, czyli znak poziomy po prostu nie istnieje. Podobnie wygląda przejście dla pieszych na tyłach Banku Zachodniego, czyli na skrzyżowaniu ulicy Wyspiańskiego i pl. Wojska Polskiego. Pozostał tylko znak pionowy. Ostatnią interpelację w tej sprawie złożyłam w czerwcu. Do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi. Bardziej jednak niż odpowiedź interesują mnie konkretne działania, czyli takie ustalenia z zarządcą, które spowodują, że przestaniemy mieć w Świdnicy do czynienia ze znikającymi przejściami - mówi radna.

W sierpniu nawierzchnia zostanie pomalowana od nowa. Prawdopodobnie wykonawca użył niezbyt dobrej jakości farby.

Oznakowanie poziome wykonywane obecnie w Świdnicy, na ulicach stanowiących ciąg dróg wojewódzkich zostanie z końcem lipca zakończone i odebrane przez komisję odbiorową Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Wszystkie zastrzeżenia oraz uwagi Inspektorów DSDiK odnośnie nienależytego wykonania prac zostaną przedstawione Wykonawcy w celu niezwłocznego wykonania poprawek w ramach procedury odbiorowej, a więc jeszcze przed rozpoczęciem okresu gwarancyjnego na wykonane prace. Gwarancja dotyczy oznakowania poprawnie wykonanego i odebranego przez Inspektorów. Całe oznakowanie na drogach wojewódzkich w Świdnicy, zostanie odmalowane raz jeszcze w sierpniu tego roku - komentuje doba.pl, Michał Nowakowski rzecznik prasowy DSDiK.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 21.10.2019 08:00
poniedziałek, 21.10.2019 14:58
poniedziałek, 21.10.2019 12:28
3
sobota, 19.10.2019 10:20
piątek, 18.10.2019 12:50
piątek, 18.10.2019 11:40
1
piątek, 18.10.2019 10:13
czwartek, 17.10.2019 19:17
18
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica