komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

PSP w Kostrzy uczciła 100. rocznicę urodzin swojego patrona

poniedziałek, 18.5.2020 12:04 , komentarze: 0 , odsłony: 172
kategorie artykułu:

Jako szkoła imienia Jana Pawła II już od początku roku szkolnego 2019/2020 podejmowaliśmy rozmaite działania zmierzające do uczczenia 100. rocznicy urodzin naszego Patrona. W tym celu opracowany został szkolny projekt edukacyjny "100- lecie urodzin Jana Pawła II", w którego realizację włączona została cała społeczność szkolna.

Nasi uczniowie opracowywali gazetki tematyczne przybliżające życiorys i działalność papieża, poznali jego ulubione pieśni, zmagali się w konkursach: plastycznym "Jan Paweł II w moich oczach" oraz literackim "List Jana Pawła II do dzieci", uczestniczyli w obchodach Dnia Papieskiego w kurii świdnickiej, przygotowali wieczór poezji Jana Pawła II, na który zaprosili zaprzyjaźnione szkoły, których patronem również jest Jan Paweł II.

Nie jest to jednak koniec działań, których się podjęli, ponieważ tuż przed 18 maja, kiedy to przypadają urodziny Św. Jana Pawła II, przygotowali piękne prace: laurki wyrażające podziękowania, portrety i inne wizerunki patrona, torty i ciasta urodzinowe, które skonsumowali wspólnie z rodziną oraz "okna papieskie". Wspaniałą inicjatywą było również wspólne odśpiewanie hymnu szkoły, co zostało uwiecznione na pamiątkowym filmiku.

Jesteśmy dumni, że pomimo trudnego czasu, w jakim się obecnie znajdujemy, nasi uczniowie i ich rodzice z takim zaangażowaniem włączyli się w obchody tej ważnej dla nas rocznicy.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły za hołd oddany Św. Janowi Pawłowi II.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 22 min temu
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
wtorek, 26.5.2020 17:47
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz