komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Przyznano stypendia Prezydenta Miasta Świdnicy w dziedzinie kultury

piątek, 8.1.2021 09:15 , komentarze: 0 , odsłony: 291
kategorie artykułu:

Stworzenie słuchowiska biograficznego, które ma na celu przybliżenie świdniczanom wybitnej postaci astronom Marii Kunic, wykonanie dokumentacji fotograficznej architektury Świdnicy, stworzenie nowoczesnej kompozycji elektronicznej – swoistego elektronicznego hymnu miasta oraz rozwój zdolności wokalnych - to projekty, które zrealizowane zostaną w tym roku w ramach stypendium Prezydenta Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej w dziedzinie kultury. Ich ideą jest pomoc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych przedsięwzięć, związanych z twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. 

Kacper Bortkiewicz na wykonanie dokumentacji fotograficznej architektury Świdnicy i okolic z lotu ptaka otrzyma 3600 zł. Zdjęcia publikowane będą dwa razy w tygodniu na portalu Instagram wnioskodawcy – swidnica_okiem_drona. W ramach programu stypendialnego wykonanych zostanie także 12 filmów dotyczących historii i zabytków Świdnicy. Kacper Bortkiewicz jest uczniem Technikum Ekonomicznego w Świdnicy na profilu fotografii i multimediów. Jest jednym z najmłodszych licencjonowanych operatorów dronów w Polsce. 

Piotrowi Kozub na stworzenie nowoczesnej kompozycji elektronicznej – swoistego elektronicznego hymnu Świdnicy przyznano 5400 zł. Jest on multiinstrumentalistą, wokalistą, instruktorem oraz autorem muzyki i tekstów, aktywnie koncertuje na arenie polskiej i międzynarodowej. Rozwija swoje umiejętności w dziedzinie produkcji muzycznej oraz inżynierii dźwięku, prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Z kilkuset sampli nagranych na ulicach, w fabrykach, sklepach chce stworzyć aranżacje i nowoczesną kompozycję, w której zawarte będą m.in. głosy świdniczan, odgłosy miasta czy też oryginalny hejnał. Zmontowane ma zostać to wszystko razem z nowoczesnym teledyskiem. 

Dariusz Miziarski na stworzenie słuchowiska biograficznego, które ma na celu przybliżenie mieszkańcom Świdnicy wybitnej postaci astronom Marii Kunic otrzyma 5 400 zł. Na potrzeby projektu zostanie skomponowana autorska ścieżka dźwiękowa, minimum sześć instrumentalnych kompozycji muzycznych, które wzmocnią przekaz i odbiór tej formy oraz oddadzą klimat tamtych czasów. Finalnym produktem tego projektu będzie płyta audio CD, słuchowisko będzie można także pobrać w wersji cyfrowej ze strony internetowej. 

Jagodzie Kurzawie na rozwój zdolności wokalnych przyznano 3 600 zł. W ramach stypendium uczestniczyć będzie w kursach, warsztatach oraz indywidualnych zajęciach wokalnych, weźmie udział w festiwalach piosenki oraz zakupi profesjonalne aranżacje muzyczne. Jagoda Kurzawa jest laureatką wielu konkursów i festiwali piosenek, m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ”Dolnośląska Nutka”; „Kruszwicka Nuta 2020”; Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Kwietnik”; Przeglądu Piosenki Filmowej Musicalowej.  

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 19.1.2021 12:12
wtorek, 19.1.2021 08:45
poniedziałek, 18.1.2021 11:25
poniedziałek, 18.1.2021 08:50
poniedziałek, 18.1.2021 08:52
poniedziałek, 18.1.2021 08:31
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D