komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 26 maja 2019

Filipa, Pauliny

Przetarg na basen letni po raz kolejny unieważniony

czwartek, 9.5.2019 16:05 , komentarze: 0 , odsłony: 979
kategorie artykułu:

Miały być nowe zjeżdżalnie, plac zabaw i piaszczysta plaża. Póki co ŚPWiK kolejny raz unieważniło przetarg na modernizację basenu letniego w Świdnicy. Wszystko wskazuje więc na to, że zaplanowany na wrzesień remont zostanie znowu przesunięty.

W lutym ubiegłego rok postępowanie zostało unieważnione ze względu na konieczność wprowadzenia zmian w projekcie. Miało to być podyktowane narzuconym przez rząd regulatorem cen, który pozbawił samorządy i przedsiębiorstwa wodociągowe autonomii w decydowaniu o cenach wody. W październiku tego samego roku do nowego przetargu stanęła tylko jedna firma, chcąca zmodernizować basen, ale za kwotę znacząco przekraczającą budżet ŚPWiK. Postępowanie unieważniono.

W marcu 2019 roku spółka kolejny raz rozpisała przetarg. Tym razem nie znalazł się żaden chętny do przeprowadzenia prac. Kąpielisko w fatalnym stanie, w czasie sezonu letniego, na pewno będzie czynne, a rozpoczęcie prac w drugiej połowie września zostanie po raz kolejny przesunięte.

- Dziś unieważniony został przetarg na remont i modernizację basenu letniego w systemie "zaprojektuj i zbuduj" z powodu niewpłynięcia w wymaganym terminie żadnej oferty. Nie ustajemy jednak w realizacji naszych planów i kolejny przetarg w oparciu o dotychczasowe materiały zostanie ogłoszony niezwłocznie - mówią władze spółki.

Przypomnijmy zakres prac:

Na przebudowę czekają wszystkie niecki, które zostaną wykonane ze stali nierdzewnej i dostosowane do funkcji rekreacyjnych, choć zwolennicy treningu pływackiego też znajdą miejsce dla siebie po remoncie.

Część wodna będzie wydzielona niskim ogrodzeniem, za którym znajdą się: basen sportowy, baseny rekreacyjne, brodzik, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie, tarasy wypoczynkowe oraz wieża ratowników. Pomiędzy nieckami projektuje się tarasy wypoczynkowe zacieniane przez żagle solarne. Wokół basenów i tarasów wypoczynkowych planuje się budowę nowych plaż o nawierzchni syntetycznej wraz z elementami towarzyszącymi tj. brodziki (nogomyje) z prysznicami, ławki, siedziska, oprawy oświetleniowe.

W pobliżu wydzielonej części basenowej, na terenie trawiastym projektuje się przebieralnie z prysznicami. Po wschodniej części basenów planuje się budowę nowych trybun, ukształtowanych na istniejącej skarpie oraz zacienionych altan wypoczynkowych.
Od strony lodowiska planuje się lokalizację plaży piaszczystej wygrodzonej niskim ogrodzeniem oraz wysokimi trawami. Po przeciwnej stronie terenu kąpieliska powstanie budynek technologii basenowej z sanitariatami.

Plany inwestycji przewidują również elementy małej architektury tj. kosze na odpady, wodopoje, tablice informacyjne oraz nowe nasadzenia drzew i zieleni niskiej, w tym traw i krzewów.
Wszystkie projektowane budowle i elementy małej architektury będą nawiązać do stylistyki budynków istniejących oraz do stylu lat 20-30.

Całość wg. wyliczeń ŚPWiK ma wynieść ok. 22 milionów złotych.

***

Basen przy Śląskiej powstał w 1927 roku równolegle ze stadionem miejskim.  Posiadał on dwie niecki kąpielowe i brodzik dla dzieci. Był jednym z najnowocześniejszych na całym Dolnym Śląsku i jednym z największych. Przez ostatnich 60 lat nie wykonano na nim jednak żadnego remontu. Dlatego stan dzisiejszego kąpieliska letniego oceniany jest nie tylko przez ekspertów, ale i użytkowników jako fatalny.  Pomimo tego, co roku kompleks odwiedza ponad 30 tysięcy osób. 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 11 godz temu
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork