Przekroczył dozwoloną prędkość i złamał sądowy zakaz. Teraz stanie przed sądem

środa, 28.2.2024 08:00 712 0

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali w Witoszowie Dolnym kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dozwoloną prędkość. Nie był to jednak jedyny ,,grzech’’ mężczyzny. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierujący posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Decydując się na jazdę samochodem, mężczyzna popełnił przestępstwo, za które teraz odpowie przed sądem.

 - Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Świdniccy policjanci dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących - zaznacza asp. Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Kierujący samochodem marki volkswagen przekroczył prędkość o 39 km/h. Zatrzymanie pewnie skończyłoby się na mandacie i punktach karnych, natomiast okazało się, że 49-letni mieszkaniec naszego powiatu posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, obowiązujący do sierpnia 2025 roku. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)