komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Przekazanie kontenera

poniedziałek, 4.1.2021 12:42 , komentarze: 0 , odsłony: 230
kategorie artykułu:

22.12.2020 na lądowisku odbyło się symboliczne przekazanie kontenera przeznaczonego na biuro budowy lotniska sportowo-dyspozycyjnego w Świebodzicach. Stronę Urzędu Miejskiego reprezentowali Burmistrz Paweł Ozga, Wiceburmistrz Tobiasz Wysoczański oraz Sekretarz Sabina Cebula, lotnisko reprezentował poprzedni Prezes TLS-u Grzegorz Glegoła w zastępstwie nowego Prezesa Zarządu TLS Dariusza Błaszczyka, któremu obowiązki służbowe uniemożliwiły wzięcie udziału w spotkaniu. Projekt budowlany powstał w 2015 r. współfinansowany przez poprzednie władze gminy i Urząd Marszałkowski.

Wojewoda Dolnośląski wydał pozwolenie na budowę lotniska użytku publicznego, a Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego promesę na założenie lotniska.

Rozwinięcie lądowiska w lotnisko i budowa infrastruktury ma podnieść funkcjonalność obiektu oraz bezpieczeństwo prowadzonych operacji lotniczych, a także uniezależnić od warunków pogodowych i meteorologicznych.

Obiekt ten służył już służbom ratunkowym podczas katastrofy budowlanej, jak i akcji COVID-19, samolotom gaśniczym w trudno dostępnym terenie górskim, jak również lotnictwu policji poszukującemu zaginionych osób. Na naszym lądowisku gościli wielokrotnie prezydent RP, premier i ministrowie rządu polskiego podczas podróży służbowych. Na co dzień z lądowiska korzystają szybownicy TLS-u oraz użytkownicy wszelakich statków powietrznych z Polski i Europy podczas lotów sportowych, oraz dyspozycyjnych na rzecz biznesu i usług.

W zamiarach władz lotnisko oprócz tradycyjnego corocznego Pikniku Lotniczego ma być miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców naszego miasta (w planach ścieżka rowerowa, sanitariaty, ogródek jordanowski i kawiarenka oraz oczywiście taras widokowy umożliwiający obserwowanie startów i lądowań samolotów, szybowców, helikopterów i spadochroniarzy).

Wszyscy mamy świadomość, że środki niezbędne do rozbudowy lotniska muszą pochodzić z zewnątrz gminy.

Priorytetem na tę chwilę jest uzbrojenie terenu w energię elektryczną, wodę i kanalizację. Gmina Świebodzice jest w stanie zrealizować te zadania.

Powstanie biura budowy lotniska na terenie inwestycji ma znacząco wspomóc promocję tego ambitnego projektu.

 

Wasze komentarze

wtorek, 19.1.2021 12:12
wtorek, 19.1.2021 08:45
poniedziałek, 18.1.2021 11:25
poniedziałek, 18.1.2021 08:50
poniedziałek, 18.1.2021 08:52
poniedziałek, 18.1.2021 08:31
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra