Przed nami Jarmark Wielkanocny w Jaworzynie Śląskiej

czwartek, 31.3.2022 14:13 493 0

Kiermasz lokalnych producentów, wręczenie nagród w konkursie wielkanocnym, występy artystyczne – te i wiele innych atrakcji będzie czekać na uczestników Jarmarku Wielkanocnego, jaki odbędzie się 10 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w hali sportowo - edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej.

Jak zapewnia organizator wydarzenia, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, jarmark będzie obfitował w różnego rodzaju kiermasze: wielkanocnych ozdób, zdrowej żywności, ciast i wypieków przygotowane przez sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i lokalnych producentów. Na gości spragnionych wrażeń kulinarnych będzie czekał catering. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, m.in. świątecznych warsztatów oraz spotkania z wielkanocnym kurczaczkiem. Zaplanowano także animacje oraz niespodziankę od strażaków.

 W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac w wielkanocnym konkursie plastycznym: tradycyjne pisanki, palmy oraz wielkanocne gaiki. Odbędzie się także uroczystość wręczenia nagród w tym konkursie.

 Jak zawsze nie zabraknie występów artystycznych. Wystąpią między innymi dzieci i młodzież z formacji tanecznej „Fart” oraz, w programie ludowym, Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” ze Świdnicy. Zaprezentują się także „Jaworzynianie” oraz jaworzyńskie przedszkolaki.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do godziny 18:00.

foto - UM Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)