komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Prokuratura zamknęła śledztwo ws. pacjenta, który zmarł na tyłach szpitala Latawiec

środa, 5.8.2020 13:06 , komentarze: 1 , odsłony: 1282
kategorie artykułu:

W niedzielę, 5 maja 2019 roku na tyłach szpitala Latawiec w Świdnicy zmarł młody mężczyzna. Zdaniem znajomych placówka nie udzieliła mu pomocy medycznej a ktoś z pracowników podrobił jego pismo. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Świdnicy.

Przypomnijmy:

33-letniego Igora w sobotę ok.godz. 7 rano do szpitala przywiozła karetka. Miał uskarżać się na bóle żeber, spowodowane najpewniej urazem, do którego miało dojść kilka dni wcześniej. O 12.30 zadzwonił do swojego znajomego, że opuszcza szpital nie ma zamiaru czekać na dalsze badania. Jego ciało ujawniono w zaroślach dnia następnego.

- Śledztwo prowadziliśmy w zakresu popełnienia błędu lekarskiego oraz sfałszowania podpisu denata (tego też dotyczyło złożone zawiadomienie). W toku przeprowadzonych czynności, po uzyskani opinii biegłych z Uniwersytetu Śląskiego umorzyliśmy śledztwo. Mężczyzna do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego został przywieziony przez ambulans pogotowia. Lekarz zlecił wykonanie RTG klatki piersiowej i po obejrzeniu zdjęcia zaordynował konsultację internisty oraz wydał skierowanie na oddział pulmonologii. Ok.godz. 12.30 33-latek opuścił szpital, podpisując wcześniej oświadczenie, że wychodzi na własną odpowiedzialność. 5 sierpnia znaleziono go martwego w zaroślach przy szpitalu. Przyczyną śmierci było ropne zapalenia płuc a w konsekwencji niewydolność oddechowa. Zdaniem biegłych oddział w świdnickim szpitalu przeprowadził wszystkie czynności prawidłowo a wykonana ekspertyza pisma zmarłego 33-latka nie budzi żadnych wątpliwości. Dlatego umorzyliśmy śledztwo ponieważ w tym przypadku nie doszło do przestępstwa - mówi Mark Rusin, szef świdnickiej prokuratury.

Swoją kontrolę podjęła także dyrekcja placówki. Nie wykazano uchybień.

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 15:06
czwartek, 10.9.2020 12:23
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Panek car sharing
Panek car sharing
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki