komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 28 lipca 2021

Aidy, Marceli

Prokuratura umarza śledztwo ws. anonimowego donosu na burmistrza Świebodzic

środa, 12.5.2021 08:40 , komentarze: 1 , odsłony: 1012
kategorie artykułu:

4 maja Prokuratura Rejonowa w Świdnicy umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez burmistrza Świebodzic Pawła Ozgi stwierdzając, że czyny wskazane w zawiadomieniu nie zawierają znamion czynu zabronionego.

Przypomnijmy. Śledztwo rozpoczęło się od anonimowego donosu dotyczącego nieprawidłowości w przeprowadzeniu dwóch przetargów publicznych nieograniczonych organizowanych przez gminę Świebodzice. Dotyczyły one zadań: „Remont kładki dla pieszych zlokalizowanej na rzece Pełcznica, łączącej ul. Łączną (przy budynku 53) z podwórkiem przy ul. Strzegomskiej 37 a” oraz obiektu nr 7 Park Osiedlowy realizowanego w ramach projektu  „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych Gminy Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”.

- W obszernym uzasadnieniu postanowienia prokurator wskazał, że nie sposób jest uznać, iż burmistrz miasta Świebodzice swoim działaniem w trakcie przedmiotowych przetargów działał w celu uzyskania korzyści materialnych, czy przekroczył swoje uprawnienia - czytamy na miejskiej stronie. - Sprawa zaczęła się od  pojawiających się w świebodzickiej przestrzeni publicznej nieprawdziwych i szkalujących dobre imię burmistrza miasta pomówień dotyczących nieprawidłowości w prowadzonych przetargach i realizowanych w mieście inwestycjach. W szczególności informacje te rozpowszechniane były przez jednego z radnych opozycyjnych Sebastiana Białego,  nazywającego siebie redaktorem naczelnym serwisu informacyjnego o mieście.

- Mam nadzieję, że postanowienie prokuratury poprzedzone rzetelnym śledztwem raz na zawsze zakończy snucie i rozpowszechnianie bezzasadnych oskarżeń i teorii spiskowych na temat działań w naszym mieście – mówi burmistrz Paweł Ozga.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.7.2021 13:55
piątek, 9.7.2021 18:00
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD