komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 7 grudnia 2019

Marcina, Ambrożego

Program Rodzina Zastępcza „Miłość nie do zastąpienia”

poniedziałek, 2.12.2019 16:15 , komentarze: 0 , odsłony: 108
kategorie artykułu:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy wraz z powiatem świdnickim rozpoczęło realizację nowego programu, którego głównym założeniem jest pozyskanie nowych kandydatów do tworzenia rodzin zastępczych. 

Niestety, pomimo prowadzonych od niemal 18 lat działań świdnickiego PCPR-u oraz wysokiej lokaty w wojewódzkim rankingu instytucji zajmujących się pieczą zastępczą, liczba kandydatów na rodziny zastępcze wciąż nie jest wystarczająca. W czwartek, 28 listopada w Świdnicy odbyła się konferencja prasowa inaugurująca rozpoczęcie programu Rodzina Zastępcza „Miłość nie do zastąpienia”.

- Staramy się pomóc naszym rodzinom w ich roli. Zależy nam na tym, by rodzina, w której znalazło się dziecko ofiarowała mu podobne wartości jak zdrowo funkcjonująca rodzina biologiczna – wyjaśniała dyrektor PCPR, Beata Galewska. - W tym chcemy towarzyszyć rodzinie i ją wspierać. Organizujemy pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną. Angażujemy naszych kandydatów w szkolenia i warsztaty. Pomagamy na wiele sposobów. Żadna z naszych rodzin nie jest pozostawiona sama sobie – dodała

- Dziecko jest najważniejsze, stwarzamy mu bezpieczny dom, rodzinę i opiekę do czasu uregulowania jego sytuacji prawnej. Dom, w którym jest uśmiech i radość oraz kierunek do lepszych zmian. By tego dokonać potrzebujemy pomocy osób zaangażowanych i świadomych swojej roli – mówiła Alicja Synowska, członek zarządu powiatu świdnickiego.

- Problem dotyczy całego kraju. Naszym zdaniem jest pokazanie chętnym do sprawowania tej ważnej funkcji, że rodzina zastępcza to rodzina jak każda inna – mówił podczas konferencji prasowej inaugurującej program, starosta świdnicki, Piotr Fedorowicz.

Ruszył już fanpage projektu, na którym zainteresowani codziennie będą znajdować informacje dotyczące rodzicielstwa zastępczego oraz poznają wyjątkowych – niezastąpionych zastępczych.

- Zaplanowano spotkania z radami pedagogicznymi oraz zainteresowanymi kandydatami. Nawiązaliśmy także współpracę z poszczególnymi gminami powiatu. To dopiero początek naszych działań o dalszych krokach będziemy Państwa informować na bieżąco – mówiła Katarzyna Dudkiewicz rzecznik prasowy programu.

Osoby już zainteresowane utworzeniem rodziny zastępczej mogą kontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, tel. 74/857-45-23. Ponadto podstawowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.profesjonaliscizsercem.pl

Źródło: Gmina Żarów 

 

Wasze komentarze

czwartek, 5.12.2019 13:50
czwartek, 5.12.2019 12:05
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz