komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 30 marca 2020

Anieli, Kwiryna


Próbował okraść działkowicza. Miał przy sobie narkotyki i replikę broni

czwartek, 26.3.2020 11:21 , komentarze: 0 , odsłony: 817
kategorie artykułu:

Policjanci z Wrocławia przed kilkoma dniami zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który w środku dnia próbował okraść mężczyznę odpoczywającego na ogródku działkowym. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze pionu prewencji, którzy przy podejrzewanym o kradzież mężczyźnie ujawnili narkotyki oraz replikę broni palnej. Dodatkowo w jego pojeździe przebywała znajoma zatrzymanego, która również posiadał przy sobie nielegalne substancje. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Kilka minut po godzinie 13. funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o awanturze na jednym z ogródków działkowych na terenie wrocławskich Krzyków. W kilka minut byli już na miejscu, gdzie zastali zgłaszającego oraz osoby, które usłyszały jego wołanie o pomoc. Był tam też mężczyzna, który doprowadził do całego zdarzenia. Policjanci wysłuchali relacji zgłaszającego, z której wynikało, że kiedy pracował w ogródku zauważył mężczyznę próbującego wyciągnąć portfel z jego odłożonej na bok bluzy. Wówczas pomiędzy 65-latkiem, a 35-latkiem doszło do szarpaniny. Po chwili na miejscu zjawili się inni działkowicze, którzy usłyszeli wołanie o pomoc.

Funkcjonariusze założyli kajdanki na ręce 35-latka wskazanego jako sprawca zajścia. Mundurowi sprawdzili również dokładnie jego ubranie, w którym ujawnili nie tylko plastikową replikę broni palnej, ale również susz roślinny w papierowym zawiniątku i tabletki niewiadomego pochodzenia. Dodatkowo mężczyzna posiadał kilka dokumentów tożsamości wystawionych na dane różnych osób. Podczas interwencji policjanci uzyskali informację, że mężczyzna prawdopodobnie przyjechał jednym z pojazdów zaparkowanych przy bramie ogródków działkowych.

W osobowym Fordzie znajdującym się przy wjeździe na teren działek mundurowi zauważyli kobietę, która początkowo nie reagowała na ich wezwania. Dopiero po paru minutach udało się nawiązać z nią kontakt słowny. Przy kobiecie policjanci również ujawnili charakterystyczny susz, a w samym pojeździe noże, maczetę i przedmioty, których pochodzenia nie był w stanie wytłumaczyć ani zatrzymany mężczyzna, ani jego 20-letnia towarzyszka.

Oboje zostali przewiezieni do komisariatu przy Ślężnej. Tam też sprawdzono ich stan trzeźwości – oboje byli pod wpływem alkoholu. Sprawdzono również ujawniony przy nich susz roślinny, który okazał się niczym innym, jak marihuaną w ilości kilku porcji handlowych.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze nadal pracują nad tą sprawą. O dalszym losie 35-latka oraz 20-latki zadecyduje sąd.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

sobota, 28.3.2020 13:39
piątek, 27.3.2020 11:12
piątek, 27.3.2020 11:47
piątek, 27.3.2020 11:47
piątek, 27.3.2020 09:29
czwartek, 26.3.2020 12:06
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec