komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 22 kwietnia 2021

Kai, Leonii

Problem powracający jak bumerang

środa, 7.4.2021 12:45 , komentarze: 0 , odsłony: 914
kategorie artykułu:

STRZEGOM. Wszyscy z zapałem zabraliśmy się za wiosenne porządki, więc ponownie wraca temat odpadów pochodzących ze sprzątania prywatnych posesji oraz ogródków działkowych.

Zarówno odpad z  podwórek Wspólnot Mieszkaniowych, jak i prywatnych posesji oraz działek i ROD, zgodnie z przepisami, powinien zostać zagospodarowany w ramach systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

Worki należy pozostawić na terenie posesji, na której odpad został wytworzony lub wrzucić do kontenera, zgodnie z oznaczeniem (zmiotki do czarnych pojemników, natomiast odpad zielony do brązowych pojemników lub worków na bioodpady). Nie wystawiamy tych odpadów na ulice i chodniki.

Z ulic i pasów zieleni odbierane są wyłącznie odpady pochodzące ze sprzątania terenów gminnych – umieszczane są w oznakowanych specjalnie workach. Odpady te, podobnie jak odpady z koszy ulicznych, nie są one objęte systemem odpadów komunalnych.

Złe praktyki w tym zakresie narażają budżet gminy na dodatkowe koszty i psują wizerunek, ponieważ ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za powstanie takiego zaśmieconego miejsca jest czasochłonne. W przypadku ujawnienia sprawcy zaśmiecania konieczne jest wszczęcie postępowania  administracyjnego.

Przypominamy, że zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, mieszkańcy bezpłatnie otrzymują pojemniki brązowe na odpad BIO. Natomiast mieszkańcy posesji, na których zlokalizowane są kompostowniki, mogą otrzymać zniżkę w opłacie za odpady.

Odpady z ogródków działkowych (ROD) należy wrzucać do kontenerów, które zabezpiecza związek - np. dla lokalizacji Góra Krzyżowa kontener KP-7 zlokalizowany został na końcu ul. Promenady, przy witaczu przed wejściem do lasu.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 18 min temu
dzisiaj, 19 min temu
dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
środa, 21.4.2021 11:21
środa, 21.4.2021 11:16
środa, 21.4.2021 09:37
środa, 21.4.2021 09:28
środa, 21.4.2021 09:12
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec