komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 2 grudnia 2020

Balbiny, Bibianny

Premier: będę rekomendował, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

środa, 21.10.2020 19:49 , komentarze: 26 , odsłony: 11028
kategorie artykułu:

- Podczas kolejnego #RZZK, ustalimy, że od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych będzie zdalne. Mamy już tyle powiatów czerwonych, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną - powiedział premier Morawiecki w TV Polsat.

- My podchodzimy do pandemii z pokorą, a jednocześnie musimy utrzymać sprawną gospodarkę. Mamy też na uwadze wszystkich pacjentów i staramy się tę służbę zdrowia zachować w możliwie nienaruszonym kształcie. Prawnicy, z którymi uzgadnialiśmy rozporządzenie dot. maseczek podkreślali, że to jest wystarczające. Ale teraz po konsultacjach z opozycją wpisaliśmy to do ustawy. Jest pewna hierarchia aktów prawnych -wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane  - dodał premier.

Szef rządu w rozmowie z dziennikarzem Bogdanem Rymanowskim podkreślał, że władze mają cztery linie obrony przed koronawirusem.

- 1. to maseczki, testowanie, wyłapywanie chorych, 2. to system szpitali, kwarantanny i izolacji. 3. linia to dodatkowe łóżka i szpitale. Szybciej przybywa łóżek dla pacjentów niż pacjentów. 4. to szpitale tymczasowe - mówił Morawiecki.

Jednocześnie wspomniał o wsparciu dla wielu polskich firm, które dzisiaj alarmują o tym, że lada chwila wejdą w zapaść, z której się nie podniosą.

-  #TarczaAntykryzysowa i #TarczaFinansowa jest bardzo skuteczna. Spowodowała, że ochroniliśmy ok. 5 mln miejsc pracy. Dzięki temu nasi przedsiębiorcy przeszli przez tę fazę epidemii lepiej niż wielu ich konkurentów z Europy Zachodniej.KE i OECD przewidują, że nasz wzrost gospodarczy łącznie licząc będzie najsilniejszy w całej UE. Będę się bardzo cieszył jeśli tak się okaże, bo to będzie oznaczało, że nasza gospodarka przeszła przez pandemię w miarę suchą stopą. Jeżeli okaże się, że w ciągu najbliższych tygodni zostanie opanowana epidemia i nauczymy się na nowo żyć w reżimie sanitarnym to możliwe, że wszystkie branże będą mogły działać z powrotem - dodał premier.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.11.2020 00:00
sobota, 28.11.2020 17:25
36
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia