Prace na ul. Konopnickiej w Strzegomiu

piątek, 8.7.2022 14:54 662 0

Przebudowa ul. Konopnickiej w Strzegomiu, która stała się konieczna z uwagi na skomunikowanie nowo budowanego osiedla domów szeregowych, w końcu zaczyna być widoczna.

Do tej pory zostały wykonane prace, których nie widać gołym okiem, a które wymagają dużych nakładów zarówno roboczych, jak i finansowych. Droga została wyposażona w niezbędną infrastrukturę: sieć wodociągową, kanalizacyjną oraz deszczową oraz zostały wykonane przyłącza wody i kanalizacji dla wszystkich przylegających działek - do granicy działki będącej własnością gminy.

- Z uwagi na trudne warunki doszło do wymiany gruntu pod warstwami konstrukcyjnymi drogi. Obecnie wykonano stabilizację cementową na powierzchni projektowanych parkingów przylegających do drogi od strony nowego osiedla. Rozpoczęto także prace związane z korytowaniem pod warstwy konstrukcyjne drogi - informuje Urszula Gorzel, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Nowa droga zostanie wykonana w nawierzchni z kostki granitowej, z jednostronnym chodnikiem z kostki betonowej. Zostanie wyposażona w oświetlenie drogowe i 85 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Projektowany ruch drogowy - dwukierunkowy - dodaje Urszula Gorzel.

Zakończenie inwestycji zgodnie z zawartą z wykonawcą umową jest planowane do końca września tego roku.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość zadania wynosi ok. 2,355 mln zł, dofinansowanie - 1,5 mln zł.

Gm. Strzegom

Dodaj komentarz

Komentarze (0)