komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 6 marca 2021

Rózy, Jordana

Pożyczka dla NGO

czwartek, 18.2.2021 11:41 , komentarze: 0 , odsłony: 149
kategorie artykułu:

Gmina Strzegom wkrótce rozpocznie udzielanie pożyczek dla organizacji pozarządowych, które realizują dofinansowywane ze środków zewnętrznych zadania w sferze działalności pożytku publicznego na rzecz mieszkańców.

Realizacja projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych wymaga pokrycia kosztów z własnych środków. Dopiero po zakończeniu projektu wydane wcześniej pieniądze są zwracane w formie refundacji. Wieloletnia współpraca gminy z organizacjami pozarządowymi wykazała, że stanowi to istotną barierę składania wniosków o dofinansowanie ze środków europejskich i innych zewnętrznych źródeł finansowania.

- Lokalne organizacje pozarządowe po prostu nie dysponują dużymi środkami finansowymi, aby sfinansować projekty w całości, a następnie czekać na refundację tych wydatków -wyjaśnia burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. - Możliwość uzyskania od gminy nieoprocentowanej pożyczki na realizację zadań ważnych dla mieszkańców gminy jest nową formą wsparcia, którą chcemy zachęcić organizacje pozarządowe do większej aktywności w pozyskiwaniu środków ze źródeł zewnętrznych - dodaje.

Szczegółowe informacje na temat zasad udzielania pożyczek oraz niezbędne formularze znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce "Organizacje pozarządowe" w dziale "Pożyczki"
http://bip.strzegom.pl/public/?id=211540

 

 

Wasze komentarze

piątek, 5.3.2021 10:58
piątek, 5.3.2021 09:29
czwartek, 4.3.2021 12:41
czwartek, 4.3.2021 09:22
czwartek, 4.3.2021 10:48
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica