Pozostawiony w Rynku pies, libacja za śmietnikami oraz inne interwencje świdnickiej Straży Miejskiej w dniach 10-16 września

piątek, 17.9.2021 13:00 699 0

Interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w dniach 10-16 września.

13 września o godzinie 18.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od podróżnych oczekujących na autobus, że na ławce przystanku przy ul. Henryka Pobożnego śpi nietrzeźwy człowiek. Na miejscu strażnicy ustalili, że jest to mężczyzna poszukiwany do odbycia kary aresztu.

14 września po godzinie 8.10 do dyżurnego SM w Świdnicy zwrócił się z prośbą o pomoc dyspozytora ŚPWiK, ponieważ na ul. Wincentego Pola doszło do awarii wodociągu, a przez parkujące pojazdy nie mogą przystąpić do jej usunięcia. Na miejscu strażnicy ustalili właścicieli pojazdów i poprosili o ich przeparkowanie.

Tego samego dnia, ok. godz. 18.30 do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca ul. Zamenhofa dotyczące zajętej koperty przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych przez pojazd nieuprawniony. Strażnicy potwierdzili, że parkująca kobieta nie posiada uprawnień do korzystania z tego miejsca, za co otrzymała - zgodnie z taryfikatorem - mandat w wysokości 500 zł oraz 5 punktów karnych.

W środę 15 września po godz. 12 dyżurny świdnickiej SM otrzymał zgłoszenie od pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, że w Rynku od dłuższego czasu znajduje się pies przywiązany do latarni. Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt. Pojawiła się też właścicielka psa, która tłumaczyła się, że trwało to tak długo gdyż zatrzymało ją załatwianie spraw w banku. Przeprowadzono z kobietą pouczającą rozmowę.

Tego samego dnia po godzinie 16.30 otrzymano zgłoszenie od mieszkanki ul. Marii Kunic, że za boksem śmietnikowym odbywa się libacja alkoholowa, której uczestnicy głośno się zachowują i używają słów powszechnie uważanych za wulgarne. Na miejscu strażnicy zastali czterech mężczyzn, z których każdy otrzymał  mandat w wysokości 100 zł.

Źródło: sm.swidnica.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)