komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 22 stycznia 2019

Anastazego, Wincentego

Powraca CZAS NA TEATR

piątek, 3.8.2018 15:52 , komentarze: 0 , odsłony: 446
kategorie artykułu:

Już po raz czwarty w naszym mieście będzie miała miejsce niezwykła impreza. Świdnica na kilka dni stanie się teatralną stolicą Polski. Kolejna edycja CZASU NA TEATR/TEATR NA CZASIE przyniesie jeszcze więcej niespodzianek niż ubiegłoroczna. Przypomnijmy, że wtedy świdniczanie mieli okazję zobaczyć m.in. „Samobójcę” Nikołaja Erdmana w reżyserii Piotra Siekluckiego Teatru Nowego Proxima z Krakowa i  „Piotrusia Pana” w reż. Karoliny Maciejaszek Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha

W tym roku zobaczymy dwa spektakle repertuarowe: „WĘDROWANIE. CZĘŚĆ II  WYZWOLENIE” wg Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego Krakowskiego Teatru Scena STU oraz „NA CZWORAKACH” wg Tadeusza Różewicza w reżyserii Jerzego Stuhra Teatru Polonia w Warszawie.

- Ruszyła już sprzedaż biletów na oba spektakle. Można je nabyć w cenie od 20 do 45 zł bezpośrednio na stroniewww.sok.com.pl lub w Świdnickim Ośrodku Kultury i Galerii Fotografii – zachęca Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.    

Projekt CZAS NA TEATR będzie obfitował w działania o charakterze edukacyjnym. Aktorzy odwiedzą szkoły, przedszkola, Uniwersytet III Wieku, będzie też seria wydarzeń angażujących mieszkańców.

Nie zawiodą również Alchemicy, którzy zaprezentują spektakl „BAL” na podstawie utworu Juliana Tuwima w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego, Tomka Dajewskiego i Dominika Strycharskiego.

- Zapowiada się prawdziwa teatralna uczta, która odbywać się będzie w Świdnicy od 24 września do 1 października. O szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować – dodaje Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.    

 

Wasze komentarze


środa, 9.1.2019 11:43
sobota, 15.12.2018 08:28
poniedziałek, 10.12.2018 13:35
niedziela, 2.12.2018 12:32
sobota, 10.11.2018 16:06
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz