Poszukiwany mężczyzna z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany po pościgu

piątek, 21.1.2022 13:56 1749 1

Poszukiwany mężczyzna z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany po pościgu

Szalona ucieczka 41-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego przed kontrolą policji zakończyła się zatrzymaniem desperata. Kierowca samochodu okazał się być poszukiwany, a przy sobie miał narkotyki. Teraz karnie odpowie za przestępstwa.

Dwa dni temu z samego rana funkcjonariusze Posterunku Policji w Marcinowicach w miejscowości Mysłaków podczas patrolu zauważyli  niepokojąco poruszający się po drodze pojazd. Na widok radiowozu kierowca VW ruszył z piskiem opon. Policjanci w związku z takim zachowaniem postanowili przeprowadzić kontrolę drogową oraz wyjaśnić przyczyny tego zachowania. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wówczas kierujący samochodem ponownie gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Mężczyzna próbował ominąć kontrolę drogową, wybierając boczne drogi, ale było to bezskutecznie. Policjanci wykorzystali swoje umiejętności, znajomość terenu i możliwości nowoczesnego radiowozu- w tym napęd na cztery koła, cały czas mając uciekającego samochodem w swoim zasięgu wzroku.

-Kierujący dojeżdżając do miejscowości Miłochów w powiecie świdnickim, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przyrożnego rowu, a następnie dachował. Po czym z auta wydostał się przez okno i zaczął uciekać pieszo. Nie trwało to jednak długo, bo szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Marcinowicach - informuje asp. szt. Monika Kaleta.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, wyszło na jaw co było przyczyną takiego zachowania 41-latka. Ustalono, że zdesperowany mieszkaniec Wałbrzycha posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany celem odbycia zaległych kar pozbawiania wolności w łącznym wymiarze 31 miesięcy. Zatrzymany odpowie również za posiadanie środków odurzających, bo w trakcie kontroli ujawniono przy nim szklaną lufkę z zawartością marihuany. Zatrzymanemu grozi teraz dodatkowa kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

foto - KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 26.01.2022 18:27
i jeszcze mandat 1000zł w prezencie