Poszukiwany 30-latek z zapasem narkotyków

wtorek, 3.12.2024 08:09 808 0

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Dobromierzu zatrzymali kolejnego poszukiwanego w związku z zaległą karą pozbawienia wolności, ale jak się okazało odpowie również za posiadanie narkotyków, które ujawnione zostały przy nim w chwili zatrzymania.

Jednym z głównych zadań policjantów jest min. ujawnianie osób ukrywających się przed organami ścigania np. w celu uniknięcia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. To trudna i skomplikowana praca, w której często kluczowe znaczenie mają działania operacyjne.

- I takie właśnie działania przeprowadzili funkcjonariusze  z Posterunku Policji w Dobromierzu  w celu ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego 30-latka, który do odbycia miał zaległą karę pozbawienia wolności. W trakcie „odwiedzin” policjantów w miejscu gdzie poszukiwany ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwościowi przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie narkotestem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to metamfetamina, której mężczyzna posiadł kilka porcji  - mówi asp. Magdalena Ząbek Oficer Prasowy KPP Świdnica.

30-latek trafił już do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe 2,5 miesiąca. Nie uniknie również kary za posiadanie narkotyków. O jego losie zdecyduje sąd, grozi mu kolejne 3 lata pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)