komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 19 lutego 2020

Arnolda, Konrada

Pomóż nazwać nową maskotkę Straży Miejskiej w Świdnicy

czwartek, 16.1.2020 15:07 , komentarze: 2 , odsłony: 951
kategorie artykułu:

Świdnicka Policja ma swojego komisarza lwa, który pomaga funkcjonariuszom w ich interwencjach, gdzie obecne są dzieci, natomiast Straż Miejska doczekała się własnego pluszowego wsparcia w postaci strażnika szopa w pełnym umundurowaniu. Jedyne czego brakuje, to imienia dla nowej maskotki jednostki. O pomoc w nazwaniu sympatycznego zwierzaka zwraca się komendant jednostki, Marek Fiłonowicz ogłaszając otwarty konkurs dla mieszkańców. 

„Procyon lotor”, czyli pochodzący z Ameryki Północnej szop pracz, to niezwykle inteligentny gatunek średnich rozmiarów ssaka z rodziny szopowatych, zazwyczaj aktywny w nocy stał się nową maskotką świdnickiej Straży Miejskiej. Pluszaki zostały zakupione przez miasto w ramach działań przewidzianych w Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2019 r. W sumie do miejskiej formacji porządkowej trafiło 100 takich maskotek, które zostały przekazane przez Prezydent Miasta Świdnica, Beatę Moskal-Słaniewską. Będą one wykorzystywane w trakcie realizacji działań profilaktyczno-edukacyjnych, prowadzonych przez Straż Miejską w Świdnicy w publicznych szkołach podstawowych oraz w czasie interwencji z udziałem dzieci. 

- Nasz nowy pomocnik będzie nieocenionym wsparciem dla funkcjonariuszy straży miejskiej w ich codziennej pracy. Aby mógł w pełni spełniać swoją rolę musi mieć jakieś imię. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc w nazwaniu szopa pracza. Czekamy na Państwa zgłoszenia. Wybierzemy najciekawsze 3 nazwy, które później poddamy internetowemu głosowaniu na profilu miasta na Facebooku „Świdnica Rynek z tradycjami”. Zwycięski pomysł oczywiście nagrodzimy – mówi Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy.

Swoje pomysły oraz propozycje można składać do 31 stycznia, bezpośrednio u dyżurnego w siedzibie Straży Miejskiej w Świdnicy przy ul. Dworcowej 2-8, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem strazmiejska@sm.swidnica.pl

 

Wasze komentarze

Strażolwica
wtorek, 21.01.2020 13:30 autor: Mały
poniedziałek, 17.2.2020 15:25
poniedziałek, 17.2.2020 10:32
poniedziałek, 17.2.2020 09:35
poniedziałek, 17.2.2020 09:18
czwartek, 13.2.2020 16:15
poniedziałek, 10.2.2020 10:15
1
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKUP AUT
SKUP AUT
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA