komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 15 stycznia 2021

Pawła, Arnolda

Pomoc dla świdnickich przedsiębiorców

środa, 25.11.2020 14:08 , komentarze: 0 , odsłony: 242
kategorie artykułu:

Pomoc dla przedsiębiorców

Świdniccy przedsiębiorcy mierzący się z drugą falą pandemii, nadal mogą liczyć na wsparcie miasta, które kontynuuje działania pomocowe. Te podmioty, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji mogą składać wnioski o udzielenie ulgi w podatku od nieruchomości, a także starać się o rozłożenie na raty, odroczenie zaległości lub umorzenie czynszu najmu gminnych lokali użytkowych. Łączna kwota pomocy wyniosła już do tej pory ponad 316 tys. zł. 

 

Składanie wniosków o udzielanie ulg zarówno w spłacie należności cywilnoprawnych, jak i dotyczących zobowiązań podatkowych, spowodowanych epidemią koronawirusa, powinno dotyczyć kolejnych miesięcy następujących po 13 marca br.  

 

- Każdy złożony wniosek będzie traktowany indywidualnie. W przypadku gdy sytuacja finansowa przedsiębiorcy nadal będzie trudna, mimo przyznanej ulgi, będzie możliwe ponowne wystąpienie z wnioskiem o zmianę wydanej decyzji ulgowej lub o zmianę zawartego porozumienia – dodaje Anna Skrzypacz, dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego.

Udzielenie ulgi w spłacie zobowiązań nastąpi w ramach pomocy de minimis, dlatego niezbędne jest dostarczenie wymaganych dokumentów dotyczących pomocy publicznej. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach BiP Urzędu Miejskiego: 

Wniosek  z wymaganymi załącznikami przedsiębiorca może złożyć:

 

 • w formie elektronicznej na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, podpisany profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym;

 • w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica

 • poprzez umieszczenie korespondencji w skrzynce podawczej zlokalizowanej przy wejściu do urzędu.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30, informacje szczegółowe udzielane są pod numerami telefonów:

 • 74/ 856 28 05 ulgi w zakresie podatku od nieruchomości, podatków od środków transportowych – osoby prawne;

 • tel.  74/ 856 28 99 ulgi w zakresie podatku od nieruchomości - osoby fizyczne;

 • tel.  74/ 856 28 79 rozkładanie na raty, odraczanie zaległości z tytułu czynszu najmu gminnych lokali użytkowych.

- Stan zagrożenia epidemicznego spowodował, że szereg przedsiębiorców z dnia na dzień początkowo ograniczyło prowadzoną przez siebie działalność, a następnie praktycznie zaprzestało jej  prowadzenia. Sytuacja  ta  powoduje  gwałtowne  pogorszenie  kondycji  finansowej przedsiębiorców, a  prowadzone przez miasto formy pomocy  mają  za  zadanie  wsparcie ich  w tym trudnym okresie i pośrednio - ochronę miejsc pracy. To nie tylko ulgi i zwolnienia w spłatach należności, to także szereg działań promocyjnych jak np. akcja #KupujeLokalnie oraz #ZamawiamLokalnie czy też dedykowana grupa na portalu Facebook „Zakupy w Świdnicy”, zakładka „Świdnica na wynos” z aktualną bazą lokali gastronomicznych – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Dotychczasowe działania miasta mające na celu wspieranie lokalnego biznes w czasach pandemii COVID-19 to:

 • Dedykowana grupa na portalu Facebook pt. „Zakupy w Świdnicy” licząca ponad 2900 członków. Stała się wirtualnym centrum wymiany informacji i jest możliwością zaprezentowania swoich usług i produktów.

 • Strona na portalu Facebook „Świdnica Przedsiębiorcom”, która zapewnia kompleksową, bieżącą informację gospodarczą oraz wsparcie w nawiązywaniu współpracy z innymi przedsiębiorcami.

 • Specjalna strona internetowa „ŚWIDNICA NA WYNOS” z aktualną bazą lokali gastronomicznych oferujących swoje usługi na wynos, wraz z godzinami otwarcia, stroną internetową i telefonem kontaktowym. 

 • Zakładka na stronie internetowej urzędu dla przedsiębiorców „ŚWIDNICA PRZEDSIĘBIORCOM – PAKIET POMOCOWY”, gdzie przedstawiono w sposób szczegółowy formy wsparcia biznesu wraz z załączeniem wymaganych dokumentów.

 • Specjalny TelePunkt informacyjny dla przedsiębiorców (tel. 74/ 856 28 91, 74/ 856 28 60, 605 762 069 i 502 431 874 w godz. 7:30 do 15:30).

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
czwartek, 14.1.2021 08:26
środa, 13.1.2021 13:16
środa, 13.1.2021 12:21
środa, 13.1.2021 11:01
poniedziałek, 11.1.2021 11:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica