Pomaganie mają we krwi. Szlachetna akcja funkcjonariuszy Służby Więziennej

poniedziałek, 23.5.2022 08:00 727 0

"Służymy pomocą - mamy to we krwi" - pod taką nazwą przebiega ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi, w którą aktywnie włącza się także Areszt Śledczy w Świdnicy.

Dyrektor Aresztu Śledczego w Świdnicy i funkcjonariusze Służby Więziennej w dniu 25 maja organizują zbiórkę krwi, do której zapraszają przedstawicieli służb mundurowych, ale także wszystkich innych chętnych, wyrażających wolę podzielenia się tym najcenniejszym darem – ludzką krwią.

Już w  najbliższą środę autobus, w którym będzie możliwe oddanie krwi stanie o godzinie 9.00 przed wejściem głównym do Aresztu Śledczego w Świdnicy, przy ul. Trybunalskiej 16.

- Jednocześnie zachęcamy społeczność miasta Świdnicy i regionu do aktywnego udziału w akcji honorowego krwiodawstwa. Każda kropla krwi ratuje ludzkie życie, a nikt z nas nie wie, kiedy będzie jej potrzebował. Dlatego funkcjonariusze i pracownicy świdnickiego aresztu Służby Więziennej systematycznie biorą udział w akcjach krwiodawstwa - zachęca mjr Bartłomiej Perlak, kierownik działu penitencjarnego.

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, więc nic Ci nie grozi, a:

– ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka
– za każdym razem gdy oddajesz krew masz wykonywane badania laboratoryjne
– w dniu oddania przysługuje Ci zwolnienie z pracy, szkoły
możesz uzyskać zwrot kosztów przyjazdu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub najbliższego Terenowego Oddziału Centrum
– otrzymujesz czekolady jako ekwiwalent kaloryczny.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)