Policyjne patrole na rowerach ruszyły w miasto

piątek, 17.6.2022 15:39 998 2

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a przy tym także kalendarzowe lato. Przy tak sprzyjających warunkach pogodowych nad bezpieczeństwem mieszkańców Świebodzic czuwać będą także policjanci z patrolu rowerowego. Patrole rowerowe swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa, a dzięki jednośladom mundurowi z łatwością mogą dotrzeć w trudno dostępne rejony.

Podobnie jak w poprzednich latach wraz z nadejściem letniej aury w miasto ruszyły patrole rowerowe. Zadania policjantów z takiego patrolu uzupełniają działania pozostałych funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Świebodzicach.

 - Policjanci na rowerach swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Mundurowi zwracają uwagę między innymi na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które zakłócają bezpieczeństwo i porządek publiczny. Policjanci na rowerach ze szczególnym uwzględnieniem pojawiać się będą na ścieżkach rowerowych, w rejonach ogródków działkowych, obiektów szkolnych, w miejskich parkach, przy zbiornikach wodnych, jednak w razie konieczności będą też kierowani w dowolne rejony - wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe - informuje  Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Co warto wiedzieć o patrolach rowerowych? Stróże prawa z grupy rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie granatową. Podobnie jak w innych przypadkach, na ramionach policjanci mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu są krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki służbowej z daszkiem mundurowi wyposażeni są w kaski rowerowe.

foto - KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Ekonomista sobota, 18.06.2022 21:29
Rowerowe patrole? Czemu nie? Szczególnie przy tych cenach paliwa
sobota, 18.06.2022 20:10
Za dużą na wagę mają na rowerach!