Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

wtorek, 28.3.2023 14:13 1245 1

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Świebodzicach, który kolejny raz w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Policjant robiąc zakupy w jednym z marketów zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę. Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania.

W poniedziałkowe wieczór funkcjonariusz Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji w Świebodzicach, będąc w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym ze sklepów przy ulicy Strzegomskiej w Świebodzicach. W pewnym momencie zauważył, jak jeden z klientów po tym jak po brzegi wypchał swój plecak kapsułkami do prania opuszcza sklep z niezapłaconym towarem.


- Policjant bezzwłocznie przystąpił do działania, okazał legitymację służbową informując że jest funkcjonariuszem. Mężczyzna nie chciał współpracować i biegiem postanowił oddalić się z miejsca interwencji. Policjant jednak nie odpuścił i kilka ulic dalej w bezpośrednim pościgu zatrzymał sprawcę kradzieży i uniemożliwił dalszą ucieczkę, a następnie przekazał go przybyłemu na miejsce patrolowi Policji. 27-letni sprawca kradzieży ukarany został mandatem karnym w związku popełnionymi wykroczeniami. Towar powrócił do dalszej sprzedaży - mówi  mł. asp. Magdalena Ząbek Oficer Prasowy KPP Świdnica.

 

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 29.03.2023 04:37
Super. Czuję się teraz bardzo bezpiecznie