Policjanci przeprowadzają kontrole przestrzegania obostrzeń dotyczących COVID-19

piątek, 19.11.2021 17:05 2010 7

Z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na terenie całego powiatu świdnickiego przeprowadzają kolejne działania kontrolne mające na celu uczulić mieszkańców na stosowanie się do aktualnych obostrzeń. Pamiętajmy, to od odpowiedzialności nas wszystkich zależy, w jakim tempie będzie następować transmisja choroby.

Obowiązujące przepisy sanitarne obligują osoby podróżujące komunikacją miejską, a także przebywające w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych i tych mniejszych, a także innych obiektach użyteczności publicznej do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki.

Z uwagi na pogarszającą się sytuację covidową i duży dobowy wzrost osób zakażonych, a także reagując na sygnały wpływające od współpasażerów i osób robiących zakupy o tym, że nie wszyscy stosują do tego obowiązku, funkcjonariusze podejmują bardziej zdecydowane działania.

Oczywiście patrole policyjne na bieżąco weryfikują również, czy osoby przestrzegają zasad kwarantanny. Zachęcamy do zainstalowania bezpłatnej aplikacji pn „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest bezpieczna i prosta w obsłudze.

Wczoraj po raz kolejny pod szczególnym nadzorem policjantów świdnickiej komendy znalazły się sklepy wielkopowierzchniowe i te mniejsze również, środki komunikacji publicznej i wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tych miejscach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Podczas działań policjanci ujawnili 85 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów sanitarnych.

Policjanci kontynuować będą działania poprzez kontrole miejsc i obiektów, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne.

Po raz kolejny APELUJEMY O ODPOWIEDZIALNE I ROZSĄDNE ZACHOWANIE oraz o  przestrzeganie tych zasad. Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny lub  skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

Hjk piątek, 19.11.2021 21:10
Good luck.
Anonymus niedziela, 21.11.2021 16:45
Dlaczego policja używa niedozwolonych kominów zakrywających usta i nos.
Ja piątek, 19.11.2021 22:55
Strzegom nikt nie sprawdza
niedziela, 21.11.2021 11:44
Bo Strzegom to stan umysłu.
niedziela, 21.11.2021 09:01
Olo -jak przechorujesz może wtedy pukniesz się w ten pusty
Olo niedziela, 21.11.2021 07:37
Ostatnio wychodziłem z jednego z dużych sklepów standardowo bez kagańca...
sobota, 20.11.2021 08:49
W Świdnicy kiepsko.