Policjanci i "krokodylki" skontrolowali prędkość i stan techniczny pojazdów. Ujawniono wiele wykroczeń

środa, 24.4.2024 08:00 564 0

Nadmierna prędkość, brawura, zły stan techniczny pojazdu czy nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego to w dalszym ciągu czynniki, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Świdniccy policjanci reagują na wszystkie sygnały o drogowych zagrożeniach, a wobec kierowców niestosujących się do przepisów prawa o ruchu drogowym oraz tych przejawiających brawurowy styl jazdy mundurowi bezwzględnie wyciągają konsekwencje.

W większości przypadków przyczyną zdarzeń drogowych jest brawura połączona z niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów.

Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy oprócz bieżących działań na drogach przeprowadzali wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu oddział Kłodzko wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Działania kolejny raz przeprowadzono na drogach gminy Świdnica.

W trakcie których mundurowi skontrolowali ponad 50 pojazdów - ujawniając 21 wykroczeń głównie dotyczyły niestosowania się do ograniczeń prędkości, ale także niestosowania się do zakazu wjazdu pojazdów powyżej 15 ton, nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku czy tez innych naruszeń w transporcie drogowym.

Kontrolowane w trakcie wczorajszych działań pojazdy były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego. W 6 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych min. z powodu złego stanu technicznego pojazdu. Mundurowi zapowiadają  kolejne podobne działania, a wszystko po to by na drogach naszego powiatu było bezpiecznie.

KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)